notepad++

can kurtaran yazı editörü. binbir özelliği ile her türlü takla atılabilir. windows ile gelen varsayılan text editörü olan notepad'in ultra versiyonudur. indirilebilen eklentiler ile bir çok farklı türde yazıyı parse edebilir, formatlayabilir, karşılaştırabilirsiniz. oto renklendirmesi, syntax kontrolü, pratik kısayolları ile bilgi teknolojisi alanında çalışanların isviçre çakısı
dır. en güzeli de ücretsiz olması!

buradan indirilebilir: https://notepad-plus-plus.org/download/v7.5.1.html
kullandığım en iyi yazı editörü. bir çok özelliği ile kullanımı oldukça kolay. dosya uzantısına göre renklendirmeleri çok iyi ve oldukça fazla uzantıyı destekliyor. çalışma anında bilgisayarınız kapanırsa yazdıklarınız kaybolmuyor ve bu hayat kurtarıcı olabiliyor.
notepad'in abisi. ben sevmiyorum notepad++'ı. hala eskisini kullanmaktayım. notepad++ düşük sistemli bilgisayarlarda çok yavaş açılıyor ve arayüzü gerçekten çok kötü. madem arayüzü bu kadar kötü bir şey kullanacağım bari hızlı olsun diye normal notepad'i kullanıyorum. eğer gelişmiş bir yazılım kullanmak istiyorsanız sublime kullanın. notepad++ değil.
neredeyse çoğu işlerimi rahat bir şekilde yapmamı sağlayan yazı editörü.geçen yıl neredeyse tüm html - css kodlarımı bununla yazdım ve hiçbir performans sıkıntısı yaşamadım.bu yıl da ruby için bunu kullanacakmışım gibi gözüküyor.beni hiçbir zaman yarı yolda bırakmıyor.
gerek kodlamada gerek metin düzenleme işlerinde gayet kullanışlı ve hızlı bir yazılımdır. yeni yeni özelliklerini keşfediyorum hala hiç kullanamadıklarım var. özellikle toplu düzenleme işlemlerinde çok işe yarıyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler