nokia ngage

nokia'nın oyun konsolu şeklinde tasarladığı mobil telefon. tasarım olarak güzel görünse de telefonun asıl amacı olan konuşma işlevini yerine getirmek istediğiniz zaman aldığı görüntü oldukça saçmaydı.

 resim
nokia'nın bir devrim olarak, çok büyük reklam kampanyalarıyla piyasaya sürdüğü telefon. o dönem herkesin telefonda ilk aradığı şey kameraydı, bu telefonunsa kamerası yoktu. dönemin diğer nokia'ları gibi çok iyi malzemeden üretilmiş, sağlam bir telefondu. oyunları indirilmez, gameboy'lar gibi kartuşla satılırdı. zaten direkt olarak gameboy advance'i hedef alan ürün, telefonu yan tutarak konuşma gibi rezilliklerle makara konusu olmaya başlamış, başarısız satışlarıyla kısa sürede piyasadan silinmişti.
esasında telefon özelliği olan bir oyun konsoluydu nokianın zirvede olduğu dönemlerde nokia'nın başka sektörlere girme girişimi gibi duruyordu.

oyunları dönemine göre gayet kaliteliydi. türkiye'de pahalı bir oyuncak olarak görülmekten ileriye gidememiştir.
2000lerin kült telefonlarından nokia nın oyun oynayanlar için çıkardığı telefonu.düşünce olarak gerçekten çok güzel fakat konuşma kısmına gelince gerçekten çuvalladığı aşikardı.

fakat bu telefonu alanın asıl amacı oyun oynamak olduğundan kullananlar çoğu zaman kulaklık kullanırdı.

tek tuşla radyo yada mp3 dinlemesi çok rahattı.tam bir multimedia telefonuydu.

bir ara sony nin çıkardığı the playstation phone la aynı niteliğe sahip zamanın bilinen nokia ilginç nokia telefonlarından birisidir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler