nokia 3310

nokia tarafından tasarlanan, geliştirilen ve pazarlanan telefondur. dünya çapında en başarılı telefonlar listesine girmiştir. döviz çevirici, hesap makinesi, resimli mesaj gönderebilme başlıca özelliklerindendir. içinde bulundurduğu lithium ıon 1000 mah (blc-2) bataryası uzun süre dayanabilmektedir.
ilk okulda kullandığım ilk telefonum. bu telefonun en büyük anısı bitmeyen yılan oyunudur nokta net. birde şarj olarak seneleri eskitmesi en büyük özelliğidir. günümüzde yeniden modellenmesi yapılsa da eski efsane kadar ilgi görmemesi biz fanboylar için üzücüdür.
eskisi efsanedir.

yenisi ise 17 yıl önceki atasının kemiklerini öyle bir sızlatmıştır ki 500 küsür liraya satılan telefonun 2 megapixellik bir kamerası var ki alabildiğine kötü çekim yapıyor. ön kamerası yok ki zaten olmasında dedirtiyor.

2.4 inchlik ikranın 240*320 pixellik bir çözünürlüğü var. telefonun kendi hafızası 16 mb internet bağlantısı en fazla 2.5 g ayrıca wifi bağlantısı yok.

bataryası 4 gün gidebiliyor belkide tek artısı bu cihazın. son tahlilde fiyaskodur.
bir zamanların efsanevi cep telefonudur. hala kullanır annem bunu ve ben bunu her görüşümde vahşi kapitalizme küfrederim. şimdinin iphone u neyse iki binli yılların başında da 3310 oydu işte. gel gör ki artık stadyumlarda rakip takımın futbolcularına zarar vermek için atılan bir şiddet silahı olmuş. ne acı.
dönemin nokia telefonlarının en önemli başarılarından biri de tasarımdı ve 3310 bu tasarımın hem yapısı hem renkleri itibariyle en güzel, en sade örneklerindendi. efsane olmasının gözardı edilen sebeplerinden biri de bu olsa gerek.
lise yıllarımızda derslerde yılan oyunu oynadığımız cep telefonudur. mobil cihazlarda ki hiçbir oyundan 3310 da ki yılan oyunun tadı alamadım.
5. kattan düşer yine bir şey olmaz efsanesi doğrudur.

döneminde kullanım kolaylığını, gelişmiş teknolojiyi ve sağlamlığı güzel bir tasarımla birleştirmiştir. mobil telefon tarihinde ki önemli bir adımdır.

gün gelecek plak çalarlar gibi vintage olarak bu telefonlar kullanılacak.
zamanında herkesin hastası olduğu telefondur.yılan oyunu, efsane sağlamlığı hala unutulmaz.öyle sağlam ki 8.kattan düşer birşey olmaz, taş ile kırılmaya çalışılır birşey olmaz hatta kavgaya götürülür.en güzel yanlarından birisi ise tabii ki batarya ömrüdür.belki günümüzdeki telefonlar kadar teknolojik değil ancak o batarya ömrüne hala içim gider.
dayanıklıdır, günümüzde bile piyasaya çıkan bir çok amiral gemisi telefonun dayanıklılık testleri nokia 3310 ile kıyaslanarak yapılıyor, bu konuda belki yüzlerce video malum sitede mevcut.
babamdan çalarak snake yani yılan oyununda rekordan rekora koştuğum nükleer bombadır. ek olarak 1 adet özel harekat mensubunun yardımıyla beraber uygun vuruş tekniği ile çelik titanyum dinlemeden her türlü kapıyı kırabileceğiniz cep telefonudur kendisi. dayanıklılığı itibarıyla bütün mafyaların korkulu rüyasıdır. sağlamlık abidesidir.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler