nokia 1100

keşke zamanında 5 tane alsaydım dediğim telefon. 3310'un emmioğlu diyebiliriz. o kadar sağlam. ikinci elini 25 liraya aldığımı hatırlıyorum. telefonun en esas özelliği: bakmadan hatasız mesaj yazabilme.

birkaç aya 2017'yi bitirecek olmamıza rağmen halen kendisi dünyanın en çok satan telefonu ünvanına sahiptir. tam 250 milyon adet. bu rakama günümüzde hiç bir şirket yaklaşamamıştır bile.
2003 yılında piyasaya çıkmıştır. alameti farikası el feneriydi. cep telefonu dünyasında efsane bir modeldir.

bu sene nokia tarafından yapılan lansman ile nokia 1100s adıyla android işlemcili olarak tekrar sahalara geri dönecekmiş.
tarihin en çok satan cep telefonu olan nokia 1100, ilginç bir şekilde değil en popüler cep telefonu veya en popüler nokia telefon olmak; tarihin en popüler 10 telefonu arasına bile giremez. "gelmiş geçmiş en çok satan" olma ünvanına sahip olduğunu da tahmin edebilecek biri yoktur, internette görmüşlüğü olanlar bilir sadece.

"telefon dediğin arayacak, arandığımda açık olacak arkadaş"çıların hayatının telefonu. şarjı yaklaşık 300 yıl civarı gidiyor. fener hariç hiçbir özelliğe sahip değil. ciddi bir ikinci el piyasası var. en az sıfır satıldığı kadar ikinci elde el değiştirmişliği vardır. 3310 gibi nostaljik bir yanı da yok çünkü ikon değil. bir garip telefon.
el feneri görevini yapan şarj süresi ve dayanıklılık anlamında 3310 dan sonra gelen akılsız telefon. tuşların üzerindeki rakamları silinmeyen bir kullanıcı görmedim daha :) 3310 dan daha hafif ve plastik kasa oluşu internet ihtiyacı olmayan yada 2.telefon olarak tercih sebebi
24 yıllık hayatımda en uzun soluklu kullandığım telefon. bir hafta şarjı giderdi 12000smsi bitirdiğim güzel telefonum. şimdilerde yine ara ara kullanmak istemiyo değilim aslında. duvardaki sineği falso aldırıp öldürdüğümü bilirim. hey gidi günler hey
yukaridaki yazar arkadaslarin dedigi gibi efsane telefondur. belki 3310 kadar bilinmez. yani herkes bilir fakat 1100 demezler ama en cok satilan cep telefonudur. aile fertlerimden biri hala kullanir. gecenlerde kucuk bir sikintisi olmustu telefoncu acip bir iki kurcalayip 10 lira aldi. bu kadar da ucuza tamir ediliyor.
bataryasi uzun sure dayaniyor, zirt pirt degistirmenize gerek kalmayip sizi somurmuyor.
nokia'nin bu modelin ismine hitaben akilli telefon modeli cikarmasi beni sevindirdi.
akilli telefon pazarinda oncu olmasini ve beni sony'den koparmasini dort gozle bekliyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler