noctua nh-u14s

uzun süredir kullandığım efsanevi markanın çok memnun olduğum cpu soğutucusu.ürünün kutu içeriğinden gerekli tüm parçalar çıkıyor. bir adet piyasada bulunan yüksek performanslı macunlardan olan nt-h1, bir adet montaj için gerekli uzun bir tornavida, bir adet sticker, bir adet titreşim önleyici silikon padler, iki adet daha sonradan fan takmak için fan klipsi,bir adet voltaj düşürücü adaptör, bir adet nf-a15 pwm fan ve amd-intel montaj kitii kutu içeriğiyle beraber gelen parçalar.

bloğun boyutları biraz standartların üzerinde ve bu bazı kasalarda sorun yaratabilir.almadan önce ölçülere bakmakta fayda var. soğutucusunun yüksekliği 165mm,geniş ligi 150mm ve derinliği 52mm. bir adet fan eklenince derinlik 78mm ye iki adet fan ekleyince ise 104mm ye çıkıyor. bloğun ağırlıklıysa fansız 770g, bir adet fanla 935g, iki adet fanla 1100g. ürün güncel tüm platformları neredeyse destekliyor. intel tarafından uyum listesi lga2011, lga1156, lga1155, lga1150. amd tarafındaysa am2, am2+, am3, am3+, fm1, fm2.

noctua u14s epey dumur eden bir soğutucu oldu beni.elime aldığımda az çok performanslı olacağı gelmişti fakat bu kadar beklemiyordum. içinizden bu fiyata en kral çift kule soğutucu yada su soğutma alınabilir diyorsunuz ama ürünün sergilediği performans ve çift kule tasarımındaki soğutuculara denk ve doğal olarak fiyatıda o seviyede geziyor.mantıken düşününce aynı fiyata,aynı performans veren ve az yer kaplayan soğutucu varken sırf büyük bir soğutucu almak biraz ego tatminine kaçar. diğer taraftan çift kule tasarımlarının ram slotlarını işgal eden,montajı zorlaştıran, kasada bir iş yapcağınızda elinizi yırtan ve kocaman yer kaplayan metal zımbırtıdan kurtulunacağını unutmamak lazım.uzun lafın kısası ağa benim için para sorun değil yeter ki performanstan ödün vermeyim,ayrıca sessiz bir şey istiyorum ve öyle büyükçe bir şey olmasın diyorsanız u14s doğru adres.
fiyatı türkiye şartlarına göre cidden fazla olan soğutucu. tamam sağlam ürün iyi soğutuyor ama pahalı kardeşim. o paraya aynı performansı verecek ve daha sessiz çalışacak hazır su soğutma kitleri var.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler