no man's sky

son zamanlarda ortaya çıkan oyunlar arasında devasa büyüklüğe ulaşanlardan bir tanesi. hatta duyduğuma göre en büyüğü. birçok forumda da söylendiği gibi keşfetmek için gidebileceğiniz sürüsüyle gezegen var. tabi oyun boyunca işinizin düşmediği gezegenlere gider misiniz bilmiyorum. zaten tamamını gezmeniz ölümsüzlüğü keşfetmediyseniz imkansız. yalnız grafikler gerçekten sıkıntılı. sıkıntılıdan çok sıkıcı demek daha doğru olabilir. günümüzdeki diğer oyunların grafiklerini kıyasladığınızda içinizden bu nemiş ya demeniz mümkün. diğer yandan oyunda belli bir hikaye bulamadım ben. hala oynamaya devam ediyorum acaba birşeyler çıkarabilecek miyim diye. uzay gemisinin kontrolleri sıkıntılı. uzayda bir savaşa girdiğinizde karşınızdaki aracı indirebilmek için ciddi ciddi savaşlar için pratik yapmış olmanız gerekiyor. oyunda toplayıcılık çok önemli. sıkılmadan yapmanız gerekiyor. çünkü çok ciddi bir craft sistemi var.
şimdilik yorumlayabileceklerim bu kadar. yeni birşeyler öğrenirsem editlerim. sıkılıp bırakmazsam tabi
satışa sunulmasıyla adeta patlayan oyun önceleri çok tutuldu herkes oynadı filan sonra bakıldı ki sonsuz yer var ele geçen bir şey yok herkes soğumaya başladı sonralarda ise sıkıcı bir oyun olarak görüldü ve terk edildi sonuca bakacak olursak geliştiricisine bayağı kazandırdı.
başlangıçta çok fazla bug vardı. o kadar fazlaydı ki tarihin en çok dalga geçilen oyunu oldu. aslında bunun en büyük sebebi oyunun yaratıcılarının oyun hakkında aşırı iddialı konuşmasıydı. beklentiyi öyle bir yükseltip öyle bir yere çaktılar ki insanı, dalga geçmemek elde değil.

ancak şu anki hali gerçekten başarılı. ilk çıktığında alıp bıraktıysanız sizi suçlayamam ama tekrar alırsanız bu sefer memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler