nissan juke

nissan firmasının 2010 yılından beri ürettiği, ülkemizde de gayet tutulan mini suv modeli. dizel olanlarda 1.5 litre hacimli dizel renault motoru kullanılır.

şahsen hiç beğenmediğim, tasarımını kötü, performansını da yetersiz bulduğum bir araçtır.

büyük kardeşi için (bkz: nissan qashqai)
tasarımını inanılmaz başarısız bulduğum, içeri girince kalıbına göre inanılmaz dar olduğunu anladığınız nissan modeli. özellikle arka koltukta seyahat eden yolcular için iç bunaltıcıdır.
nissan gibi bir markanın nasıl bu kadar berbat bir araba modeli çıkarttığını anlamıyorum ve ülkemizde nasıl bu kadar çok tutulabildi onu da anlamıyorum. dış görünüşü berbat ki kendisi için otoban faresi derler. tamam hızlı olabilir ve trafikte rahat kullanımı olabilir ama görünüş olarak çok kötü. içi ise bence olmamış. polo'nun da içi küçük ama juke gibi basık değil.
tasarım görecelidir tabi beğenen olabilir ama kendi adıma konuşayım bence berbat ötesi bir tasarımı olan araç. iç mekanı aşırı dar ve sıkıcı keza malzeme kalitesi de logandan hallice. üstüne öndeki 6 farı adamı dellendiriyor. gece gece 6 farı açıpta gezenler var.
bu araçtan cidden hoşlanmıyorum.
tasarımdan sınıfta kaldığını söyleyebilirim hem ilk versiyonu hem de son olanı için bir kere qashqai veya xtrail le asla rekabet edemez her alanda hem de, nasılsa ülkemizde bayağı satış da yapmış ki bu da beni bayağı şaşırttı.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler