nintendo wii

tek ellle kumandayla oynanan oyun konsoludur gerçekten oynarken inanılmaz zevk alıyor insan sanki gerçekte oynuyormuş gibi his veriyor ve arkadaşlarla oynandığında daha güzel ve çekişmeli oluyor şiddetle öneririm
internete bağladığınızda wii alışveriş kanallarından; internet kanalı, nintendo kanalı, mii yarışma kanalı, bugün ve yarın kanalı, kirby tv kanalı ve indirdiğiniz (virtual console veya wiiware) oyunlar kanallarını indirebileceğiniz konsol.
çıkalı yıllar geçmesine rağmen evimizin bir köşesinde duran, yılda 1-2 kez golf oynadığım oyun konsoludur. 17 kasım 2006 da çıkmasına, neredeyse 11 yıl geçmesine rağmen hala bu kadar eğlendirmesi bir mühendislik ve oyun tasarımı başarısıdır.
oyun üreticilerinin ya ciddiye almadığı yada kontroler için orjinal fikir düşünmekten düzgün oyun çıkartmadığı konsol.

gerçekten çok güzel bi kontrol sistemi var ama bunu düzgün kullanan oyun sayısı o kadar az ki. gerektiği kadar oyun desteği alabilseydi biz kullanıcılar bayram ederdik. wii ile half life oynadığınızı düşünsenize, efsane olur. artık türkiye'de sıfır satışı yok ama ikinci ellerini 300 tl civarı bulabilirsiniz.
super mario car oyunuyla gelen bir serisine sahibim. bir de kirby denilen bir oyunu vardı. kumandasıyla oynamak çok zevkli. wii serisi gayet güzeldi fakat oyunlarını ileriye dönük yapamadılar. keşke daha güzel oyunlarla wii serisi devam etseydi. şuanda oyunlarını bulmak bile imkansız gibi bir şey.
tek elle oyun oynayabildiğiniz, sizi adeta oyunun içine çeken bir oyun konsoludur. üniversiteden çıkıp wii oynamaya kadıköye gittiğimiz ve saatlerce tenis oynadığımız günler dün gibi aklımda.
şimdi ise yerini başka konsollara bıraktı, zamanının icq'su gibi silindi gitti. ama keşke dedirtmiyor değil.
ilk çıktığında çok hoşuma giden kontrol arayüzü baya bir şaşırmama sebep olmuştu.mario oyunları olsun tenis beyzbol olsun oldukça zevkli bir şekilde arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.ps 4 ten sonra kendisinden haber alamadım yeni gelen teknolojiler arasında kayboldu gitti.
büyük devrim yaratmış, öyle ki yarattığı devrime ayak uydurabilmek için sony ve microsoft, hiç planlamadıkları halde playstation 3'e ve xbox 360'a hareket sensörlü eklentiler yapmak zorunda kalmıştır.

wii esas itibarıyla kontrol yöntemi haricinde çöp oğlu çöp bir konsoldu. hele teknolojisi bir önceki nesle aitti. ama öyle eğlenceli bir oyun deneyimi sundu ki o dönem uzun süre sonra alevlenmiş olan konsol savaşlarının o raundunu kazanmayı başardı birçok kişinin gözünde. keşke devamını getirebilselerdi.
firma kontrol sisteminin patentini satsaydı muhtemelen bu konsoldan kazandığından daha fazla para kazanırdı dedirtmiştir. bir zamanın atarilerinden hallice bir teknolojiye sahiptir fakat oyunları gerçekten zevklidir zaten döneminde play station karşısında pek varlık gösterememiştir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler