nintendo switch

nintendo'nun yaklaşık 6 ay önce çıkardığı hem el konsolu hem de tv'ye bağlanıp oynanabilen bir oyun konsoludur. türkiye'de direk olarak satılmasada yurtdışından getirtilebilir.

oyun arşivi gitgide güçlenmekte. 2017 yılı için en iyi oyunlar sıralamasında iki oyunla birlikte iddialı bir platform olmuştur.
herkesin evinde bulundurması gereken oyun konsoludur. tv'ye bağlanıldığında full hd olarak oyun oynanabilme özelliğini içermektedir. pil ömrü oyuna göre değişebilmekte ve 2-6 saat arası gitmektedir.
kızkardeşimin almanyadan aldığı oyun konsolu. geçen ay japonya seyahatimde uçakta beni yanlız bırakmamıştır. 12 saatlik uçak yolculuğu legend of zelda sayesinde su gibi akıp gitti. yaklaşık 4 saat oynadıktan sonra usb-c adaptörlü powerbankim ile tüm yol boyunca oynayabildim. portatif kullanacak kişilerin güzel bir taşıma kabı, ve joy-conlar için kılıf almasını öneririm.
fiyatını pahalı bulduğum konsol. eğer halihazırda bir konsolunuz yoksa ya da nintendo ekosistemine daha önce hiç dahil olmadıysanız almayın arkadaşlar. zaten wii u’nun satışının diplerde olmasından dolayı şirketin belkide son denemesi olabilir.
hem ev hem el konsoludur.istediğiniz zaman küçük ekranda oynayabilirsiniz (ev dışında kullanılması daha mantıklı), istediğiniz zaman ise evde televizyona bağlayıp 1080p çözünürlükte oynayabilirsiniz.oyun desteği ise şimdilik iyi gibi.en son fifa 18 çıkmıştı.kendi oyunlarından zelda, mario v.b. var ve çok güzel oyunlar.(özellikle zelda) ancak biraz pahalı ve ülkemizde pek bulunmuyor.
1700 tl civarında ki oyun bir oyun konsolu olarak taşınabilir olması en büyük özelliğidir ve mecburi durumlarda can sıkıntısı için birebirdir. oyunları gayet kaliteli olmasına karşın tabi ki bir ps kalitesi aramamak gerekir.
konsol oyuncusu olarak ömermediğim konsol.

fiyat ve oyun kalitesi bazında bakmak gerekirse aynı zamanda önermediğim oyun konsolunu kendisi. çünkü oyun üreticileri genelde sony şirketi adına çalışıyor ve sony için daha çok oyun üretiyorlar. mantıklı olan kesinlikle bu ürünü almamaktır. evet avantajlari olduğu gibi de dezavantajları da var ve dezavantajları avantajlarından çok daha fazla.
bana soracak olursanız size daima garanti olanı yapmanızı tavsiye ederim ve playstation almanızı öneririm.
nintendo'nun hem el hem ev olarak tasarladığı hibrid konsoldur. şu an amazon'da 390-400$ civarına almak mümkün. zelda ve mario gibi kült oyunları dışında doom,skyrim, fifa 18 ve la noire gibi bir çok kesimden insanın ağzının suyunun aka aka oynadığı oyunları okulda, işte vapurda,otobüste kısacası her yerde oynama imkanı sunuyor.
teoride çok güzel görünen ama pratiğe gelince epey çuvallayan nintendo konsolu.
nintendo anime tadında oyunlar ürettiği için daha çok uzakdoğu pazarına hitap ediyor.

batı coğrafyasında daha 3b ve gerçekçi oyunlar daha fazla tüketiliyor.kültürler çok farklı olmasından kaynaklı oyunlar da bunlardan nasibini almakta .
kaçımız nintendo wii yi kullandık ? kaçımızın evinde nintendo konsolu var?
oyun konsolu kullananların çok büyük bir kısmı playstation ve buradaki oyunları oynamakta.nintendo yapısal olarak çok farklı olduğundan ötürü hem bu oyunları destekleyemiyor.

hem de playstation a yakın ya da benzer oyunlar malesef çıkaramıyor.
herşey güzel iyi hoş ama malesef bize hitap etmiyor.

iyi midir?
iyidir.farklı oyunlardan haz edenler zevkle kullanabilir ama uzun zaman dilimlerinde illaki canınızı sıkacaktır diye tahmin ediyorum
10 üzerinden 8 veriyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler