nexus 7

asus'un donanım olarak ürettiği ancak google firmasının android işletim sistemini resmi olarak üzerinde geliştirdiğini duyurduğu ve sponsoru olduğu tablet modeli. şu an hala kullanıyorum ve ipad 2 ile arasında pek fark yok.
google nexus serisini duyurduğunda kendi geliştirecek sanmıştım. halbuki daha yeni başladı o işe. (bkz: google pixel) nexus ise yine pixel telefonlar gibi android güncellemelerini en erken alan telefonlardı. bu yönden google sözünü tuttu. ancak telefonları her yıl başka bir telefon üreticisine yaptırdı. üzerine ise nexus markasını bastı. nexusları bir yıl motorola üretti, bir yıl başka bir firma.

performans oalrak bakılacak olursa, nexus 6 zamanında iphone 6'yı karşılaştırma fırsatı bulmuştum. batarya olarak nexus çok daha iyidi. hız olarak normal çalışma durumunda başabaşlardı ama yoğun işlemlerde sanki iphone 6 biraz daha iyi gibiydi. o zamanlar nexus almak istiyordum ama artık almam sanırım.
bir arkadaşımın aldığı zamanında performansını görme şansımın olduğu telefon motorlar sağlam işlemci kasmıyor oyunları donmadan oynayabiliyorsunuz kamerası google pixcel kadar iyi olmasa da günümüz için iyi denebilecek kamerası var google güncellemelerini hızlı almasıysa telefonun en güzel yanı denebilir
şimdi şu aleti ipad ile bir tutmak gerçekten yakışmıyor.samsungta note serisi var apple da ipad serisi var.tama zamanında alanlar oldu eminim ama şuan kullanan varmı pek sanmıyorum.daha da teknolojik olarak geliştirme yapmamaları bunun en büyük örneği diyebiliriz.

samsung note serisindeki tabletlere biraz daha özen gösterse belki çocuklar defter kitap yerine artık note serisi tabletlerle gidebilecekler.fakat biraz daha teknoloji gerekiyor.

bir de nexus 7 ye bakıyorum.miladını doldurmuş geliştirme yapılmayan bir tablet örneği.

tablette en önemli şey yazılımdır.apple ipad ürünün çıkarırken içerik üreticileri ipad e özel yüzlerce içerik sağlayarak işlevselliğini önemli boyutta arttırdı.
samsung kendi çabalarıyla note serisini çıkararak tablete farklı bir işlev kazandırdı.

google malesef bizimle değilsin
iyimidir?
zamanında eh işte diyebilirim.fakat şuan için çağın oldukça gerisinde.
10 üzerinden 5 geçmiş günlerin hatrına

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler