nexpara

erc20 destekli yeni bir yerli sanal para.
https://nexpara.com/ sitesine burdan ulaşabilirsiniz.
whitepaper filan yapmışlar.
madencilik esaslı olmayacağı yazılmış.
sitede 80 milyon total suply olacağı söylenmiş ama ether scandan bakınca 100 milyon gözüküyor.
böyle haberler güzel ama şu an için yatırım yapılır mı bilemiyorum.
bu oluşumun whitepaper'i bile neden uzak durulması gerekildiğinin kanıtı olabilir, okuyan da kör olabilir. ne amaçlıyor ortaya konan ürün nedir hiç bir şey anlatmıyor websitesi. kaliteli oluşumların github'ı olur, medium sayfası olur uzun uzun essay'lerle insanlara yol gösterir, ne amaçlandığı anlatılır daha şeffaf olunur. nexpara'da bunları anlayabilen var ise beri gelsin.
iptal edildiği açıklanan proje.
"bddk ve yetkili mercilerden izin alınamadığından nexpara projesini iptal eden yönetim kurulu, 14 mart 9:30’dan itibaret yatırılan paraları geri iade edeceklerini bildirdi."
şeklinde bir açıklamaya rastladım twitterda.
projenin başındaki adam açıklamıştı zaten geçen gün.
benim şaşırdığım bu işe para yatıranların olması.
henüz türkiyede sanal para işinde para yatırılacak bir proje yok.2-3 senede çıkmaz zaten.
bu da coin değil bir erc20 token'dır. token'lara para yatırılması ancak bahsedilen işe ikna olunursa ve dev team'e güvenilirse mümkün olabilir ki bizim memlekette nerede öyle token nerede öyle dev team.
şu token vede abidik gubidik coinlerin hiç bir faydası yok aksine bir yandan kripto paralara olan güveni azalltıyorlar biryandan da bitcoin'in değerini düşürüyorlar. ilk dandik borsaya girmeleri ile satıp savıyor elinde ne varsa bu tokenlerin kurucuları. sonrada dünya çapında gariban yatırımcı bekliyor çıkacakta çıkacak aslolan bitcoindir diğerleri özellikle şu tokenler yalandır, dolandırıcılıktır. uzak durun arkadaşlarınızı uzak tutun.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler