need for speed underground

electonic arts'ın 2003'te çıkardığı efsane oyun. yarış oyunlarında bir devrim yaratmıştır. o güne kadar yarış oyunlarında hiç sahip olamayacağımız ultra lüks, egzotik arabalardan bir tanesi seçilip direkt yarışılırdı. need for speed serisinin bundan önceki beş oyunu da böyleydi zaten. underground'daysa ea, hepimizin satın alabileceği araçları modifiye ederek yarışma konsepti üstüne bir oyun yapmıştı.

çıktığı anda bomba etkisi yaratan oyun aynı zamanda drag ve drift yarış modlarıyla bizi tanıştırmış, o dönem için müthiş grafikleriyle göz almıştı. yarış oyunlarında bir milattır.
2003 çıkışlı her masaüstü bilgisayarda mevcut efsaneler efsanesi araba oyunudur kendisi.
bu oyunun olmadığı pc yoktu galiba ve herkeste oynardı. 4 arkadaş girip multiplayer modda çok fazla yarışırdık nfs'de.
şimdilerde hiç oynamıyorum tabi. yeni versiyonları hakkında da pek bi bilgim yok.
need for speed'in unutulmayacak serisinde olan oyudur 2003 senesinde çıkmasına rağmen türkiyede 2008-2009 lu yıllarda muhteşem yaygınlaşan her 10 ergenden 11 inin oynadığı yarış oyunu oyunda farklı görevler olmakta kimisinde dirift kimisinde ikili yarış kimisinde çoklu yarış ,polisten kurtulma vs ,oyunun grafikleri çok canlı ve parlak renklerden oluştuğu için çok cezbedici olmakta ve tabii ki oyun hızlı ve öfkeli tokyo yarışı filminin resmen klavyeye monitöre ekran kartına dökülmüş halidir dersem bence abartmam şuan bulsam oyunu 1 saniye düşünmedeb bikgisayarıma yine yüklerim
need for speed serisini bambaşka bir boyuta taşıyan oyun serisidir. turbo motorlar, noslar ve daha birçok özelliği getirerek hem araba yarışı oyunlarında hem de need for speed serisinde devrim niteliğinde yenilikler yapmıştır. yıllardır çılgınlar gibi oynadığımız need for speed 2'nin daha yüzüne baktırmayan bu seri ile yine özellikle multiplayer yarışların keyfine vardık. fakat single mode'da da görevler oldukça doyurucu ve eğlenceli olmaktadır.
bu oyun çoğu çocuğun anne babasından dayak yemesine sebep olmuştur eminim. evden çıkıp saatlerce internet cafede ''masa 3 yarım saat daha uzat ağbi '' diye diye gece yarılarına kadar takılınır, anne baba telaşlanır, eve geldiğinde bir güzel zılgıtı yiyip oturulurdu, hele ki açılışındaki brooke burke hepimizin rüyalarına girmiştir.
ey gidi ey ! :)
gerek soundtrackleri gerek araba yarışı konseptine getirdiği yeni solukla nfs underground kült bir oyun oldu. normalde sevmem bu tarz oyunları ama zamanında kendi bilgisayarım kaldırmadığı için internet cafe'de çok oynamıştım. yanlış hatırlamıyorsam 3 çeşit yarış vardı: circuit, drag ve drift. circuit bildiğimiz bir pistin çevresini x kez dönmece ve bunu en kısa sürede yapmacaydı. drag dümdüz ve kısa bir pistte nitronuzu, turbonuzu denemek içindi: o dümdüz yolda en hızlı hızlanan ve yarışı bitiren kazanıyordu. drift ise arabanın poposunu bir o yana bir bu yana attırıp kaydırdıkça puan kazandığınız, yarış sonunda en çok sürtürme puanını toplayanın kazandığı bir yarıştı. arabayı modifiye etme kısmından çok anlamıyordum (hala anlamıyorum), orada grafikte hangi parçayı koyunca artıyorsa alıyordum açıkçası. ama çok fazla seçenek vardı modifikasyon için.

soundtrack için: https://www.youtube.com/watch?v=1t5lP-60eA0
bir gün yolda giderken 4 gb bir fals bulmuştum içinden bir kaç müzik ve bu oyun vardı, tanismam bu vesile ile olmuştu ozamanlar gerek grafikleri gerek oyun dinamikleri olarak gerçekten etkileyiciydi tabi şimdiki oyunlarla karşılaştırma yapılması saçma olur ama yinede efsaneler eskimiyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler