nano

linux işletim sisteminde konsoldan çalışan en kolay kullanılan text editörlerinden biridir. vi veya emacs kadar kapsamlı olmasa da kolay kullanımı açısından tercih edilir. kullanıcı home klasörü altında .nanorc düzenleyerek özelleştirebilirsiniz.
raiblocks'luktan çıkıp hardfork ile oluşan çok güçlü bir coin. bir nevi yeniden markalama (rebranding) yaptılar ve şimdi 17 dolar civarındayken oldukça alınası duruyor. 2018 başında 30 doların üzerini görmeyi başardığını düşünürsek, hem 133,248,289 adet dolaşımda olması, hem de binance üzerinden al-sat işlemine açık olması elini çok güçlendiriyor.
raiblocks iken en fazla bitgrail, yobit gibi marketlerde işlem yapılabiliyordu. nano'ya dönüşünce binance üzerinden oldukça iyi verim sağladı. bu sebeplerle uzun vadeli yatırım yapılabilecek coin'lerin başında geliyor.
erken yatırımcılarından olduğum, all time high olarak 280k sats'ı gördükten sonra yarı yarıya düşen ve şu an güzel bir alım fırsatı veren, namı değer raiblocks. uzun dönem elimde tutacağım iki coin'den biri. ıos ve android wallet'ları için betalar sınırlı sayıda kullanıcıya gönderildi. gayet şık ve basit bir cüzdan olmuş ama yine de beta olduğu için burada tutmamak, sadece test etmek için 2-3 tane nano gönderip almak için kullanmanızı tavsiye ederim. cüzdan için ben official wallet olan nanowallet.io'yu kullanıyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler