nadirkitap.com

isminden de anlaşıldığı gibi artık baskısı bulunmayan, kitap zincirlerinde bulmanın mümkün olmadığı sahaflık kitapları bulabileceğiniz bir online kitapçı. zaten site üzerinden de sahaflar kendileri adına satış yapmaktalar. gerçekten sahaf sahaf dolaşma zahmetinden kurtarıp aradığınız çok değerli kitapları bulabileceğiniz bir site olarak amaçlanmış ve o amacına da çok güzel hizmet ediyor. farklı sahafların sattığı kitaplar arasında fiyatları karşılaştırıp size en uygun olanını tercih edebiliyorsunuz. kitapların yeniliği hakkında da bilgi sahibi olabildiğiniz gibi satıcılardan ilgilendiğiniz kitapla ilgili her türlü sorunuzun yanıtı alabiliyorsunuz. kargo ücreti de satıcıya göre farklılık göstermektedir.
türkiye'de sahafların ne denli açgözlü olduğunun; kitabı alırken demir alan eskici gibi para verip, satarken altın gibi gram usulü bedelde para istedikleri site.

epey bu efendileri gözlemlemiş ve nasıl fiyat belirlediklerini görmüş birisi olarak nasıl fiyatlandırdıklarını da özetleyeyim:
sahaflar ellerine geçen kitaba başka bir sahafın ne fiyat biçtiğine nadirkitap.com'dan bakarak bir fiyat belirliyorlar. artık kim ne kadar fiyat belirliyorsa üzerine arttıran artırana... hele bir de piyasada yoksa o kitap en az üç veya dört haneli fiyatlardan piyasaya sürülür.

sahaflar yaşasın ve yaşatılsın ama el-insaf ağalar. ölünce gözlerinizin üzerine altın bitcoin para koysak dirileceksiniz.
piyasada ve dükkanlarda bulamadığım pek çok kitabı bulmuşluğum var nadirkitap'ta. fiyatlandırma konusunda ise gerçekten satıcıların keyfine ve merhametine kalmış durumdasınız. eğer ilk baskı delisi bir insansanız nadirkitap sizin için bulunmaz bir hazine sandığı gibi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler