myheritage.com.tr

soy ağacı oluşturmak için tasarlanmış bir web sitesi. mobil uygulaması da var. soy ağacınızdaki bireyleri girdikçe yazılım sizi yönlendiriyor, şu kişinin annesini, babasını girin, şu kişi evli mi vs. bildiklerinizi giriyorsunuz ve ağacınız yavaş yavaş şekilleniyor. türkçe dil desteği de var; kuzen, enişte, yenge, görümce gibi ilişki isimleri veriyor. ağacınızdaki iki kişiyi seçip hangi yolla akraba olduklarını da görebiliyorsunuz.

kişilerle ilgili çok detaylı bilgiler de girebilirsiniz, doğum ve ölmüşse ölüm tarihleri, yerleri, ölüm sebebi, mezarının bulunduğu yer, mesleği, yaşadığı yerler, eğitim bilgileri, fiziksel bilgilerinden siyasi görüşüne kadar bilgi girmek mümkün.

sistem girilen tüm soy ağaçları içinde akrabalar bulduğunda bildiriyormuş ama henüz ben bir öneri görmedim, belki türkiye'deki kullanıcı azlığındandır. bazı arama hizmetlerini ise ücretli olarak sunuyor.

ayrıca bu web sitesinden dna analizi testi de satın alabilirsiniz. bu dna analizi ile web sitesinde tanımlı kişiler arasında varsa akrabalarınız bulabilir daha da önemlisi etnik kökenlerinizi öğrenebilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler