msn messenger

şimdiki sosyal medyanın en popüler kilometre taşı; mesajlaşma programıydı. ilk sürümleri kullanım kolaylığı açısından insanların dikkatini çekti. emojiler, görüntülü konuşmalar, titreşimler, ayla oturum açtılar, webcam showları bu programın kısa sürede her bilgisayarda iletişim aracı olarak kullanılmasına yol açtı. 2011 e kadar desteklenmeye devam edilen program şu anda yerini skype bırakmış durumda
 resim
neden artik varolmadigini anlayamadigim sevimli program. sosyal medyanin kilometre tasi betimlemesine katiliyorum zira durum guncellemesi, fotograf albumu hazirlama, yorum yazma vs. vardi, grup konusmalari da mevcuttu. mobil destegi de vardi, nokianin 6600 modelinden girilebildigini hatirliyorum. ne dinliyorum ozelligi bir ara cok populerdi, listenizdeki diger insanlara durum guncellemesi kutucugunda hangi sarkinin halihazirda caldigini gosteriyordu.
bir dönemin en büyük vakit öldürgeci olan, zamanında icq'ya yaptığını facebook messenger'in kendisine yaptığı, whatsapp'ın da üzerine son toprağını attığı efsanevi chat programı. eski hard disklerde eğer bu programın tuttuğu chat loglar varsa yüzünüz kızarabilir.

bunun plus versiyonu, zart versiyonu zurt versiyonu da vardı. bunlar sayesinde kim offline rolü yaparken online, kim sizi engellemiş kim zart kim zurt öğrenebiliyordunuz.
sürekli titreşim göndererek karşı konuşmacıyı sinir ediyordunuz bununla. " burası kasıyor; msn var mı?" sorusunun çıkış noktası, sosyal medyanın mihenk taşıdır. facebook falan yokken msn vardı mark efendi!
tekrar çıkarsalar tekrar kullanacağım program.zamanında sırf bunda oturum açmak için okulun bitmesini beklerdim.o kadar çok tutulmuştu ki, ne zaman girsem en az 25 kişi online oluyordu.offline gibi gözükmemi sağlaması çok işime yaramıştır.en sevdiğim özelliklerinden biri ise kesinlikle titreşim göndermektir.bir diğer güzel özelliği ise dinlediğin müziğin durum yerinde gözükmesi, bununla sevgilisine mesaj v.b. gönderen çok arkadaşım vardı.
resmi görmemle liseye anılarıma dönmem bir oldu.y neslinin tamamının facebook yokken kullandığı sosyal sohbet ve görüntülü görüşme programıdır.döneminin hem facebook u hem twitteri hemde instagramıdır.
ne dinliyorum özelliğini açarak dinlediğiniz müziği paylaşır yada atarlı giderli bir ileti bırakır
profil fotoğrafınıza ise kanlı kalp yada gül resmi yada kendinize en çekici gelen ergen fotoğrafınızı ekleyebilirdiniz.
dürtme yerine titreme özelliği vardı sürekli birilerini taciz edercesine titretebilirdiniz.o dönemde binlerce emoji yazı tipi ve çıkartma vardı.bunlar daha yeni yeni telefonlarımıza gelince çok sevinirken o zaman herkes tarafından kullanılıyordu.ne oldu da battı bilmesek de msn in gönlümüzde yeri herzaman ayrıdır

kalp msn kalp
internet kullanımın yaygınlaşmaya başladığı dönem de popülerliği artan daha sonra alternatiflerin yaygınlaşmasıyla devri sona eren bir zamanların müthiş uygulaması. kullanımı, komik ifadeleri, ne çalıyor özelliği, farklı yazı türleri olsun gerçekten zamanının en güzel uygulamasıydı. ancak sosyal medya uygulamalarının gelişmesi özellikle whatsapp bu uygulamanın giderek kullanımın azalmasına sebep oldu ve daha sonra ise tamamen kapatıldı. artık eskide kalsa da her zaman insanların kalbinde olacaktır.
tüm sosyal yazışma uygulamalarının babasıdır kendisi.

ilkokulda iken sürekli kaçıp internet cafe kamerada görüşmeler yapardım. o dönem için gerçekten eğlenceli ve güzeldi. titreşimler, emojler, ekrana öpücük atmalar. şimdi özletiyor o anları tabiki. son olarak artık kullanılmadığı için msn kaldırıldı ama kalbimizde yaşıyor, samimi söylüyorum.

dipnot: ulan gözlerim doldu
başlığı görünce bildirim sesleri kafamda dank etti. sevdiklerimizle kamerayla görüşmemizi sağlayarak bizi mutlu ettiği zamanlar olmuştur. o zaman için güzel birşeydi. gel zaman git zaman gelişen internet sektörüyle birlikte cazibesini yitirmiştir. geriye güzel hatıralar bırakmıştır.
şimdi kullanılan emojilerin en çok kullanım yaygınlığı msn messenger zamanında olmuştu. tabi o zaman kendi bünyesindeki emojiler hareketli ve daha sempatikti. ayrıca listenizdeki arkadaşlarınızın gönderdiği emojileri de kendi katalogunuza ekleyebiliyordunuz. ayrıca o zaman kullanıcılar myspace hesaplarını da messengerlarına ekleyip facebook öncesi dönemde sosyal medya dünyasının dibine vurmuşlardır.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler