mremoteng

başarılı bir rdp uygulaması. sunucularınızı yönetmede oldukça kolaylık sağlıyor. ne gibi derseniz şöyle ki. farklı lokasyonlarınız için gruplama seçeneği mevcut. tek tek bütün sunucu ip leri veya hostname i aklınızda tutmanıza gerek yok. bir defa üzerinde gerekli bilgileri verdikten sonra ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. bunun dışında sadece sunucu değil, switch, firewall, hatta yazıcı gibi cihazların da gerekli ip ve port bilgilerini verdiğinizde program arayüzünden doğrudan erişim yapabiliyorsunuz.
ssh ile dosya transferi ve hedef ip nin portlarını tarama gibi yetenekleri de mevcut.
ücretsiz olması ise en büyük artısı. basit ve kullanışlı bir programdır. tavsiyedir

zorunlu edit: dlp ' nin ve port engellemenin varlığından haberdar olan arkadaşlar için halen güzel programdır. ssh için zaten halihazırda çok başarılı mini uygulamalar mevcut. burada sadece bir seçenektir. ayrıca bir programın getirisinden faydalanmak tembellik değildir. ıt de vakit önemlidir.
bugünlerde baya bir popüler bu it böyle birşey işte azizim yeni birşey birisi öğrenmeye dursun hemen yapıştırır sen şunu kullandın mı bak süper hopala kullanmadın mı sen kötüsün sana laflar hazırladım şeklinde diyaloglar devam eder.

şimdi bildiğiniz bir gui arayüzden bilmem kaç protokolde remote yönetiyormuş. rdp kısmını bilmem ancak ssh için bir gui kullanmak o gui'ye bilgileri kaydetmek hatta şifreleri değiştirdiğin güvenli olsun diye ssh portunu kayıt altında tutmak ilerisi ssh key oluşturmak ve atamak tam bir saçmalık.

neyse ki linux mac sürümü yok da rahatız. windows kullanan tembeller için yapılmış zaten.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler