mount and blade

bir türk firması tarafından geliştirilen (taleworlds) orta çağ temalı tps açılı (3.şahıs) aksiyon, rol yapma oyunu.ilk oyun 2008 yılında çıktı devamında birkaç ek paketle beraber oyunlar tekrar piyasaya sunuldu.oyun dünyanın en iyi 100 oyunundan biri olarak gösteriliyor.kısa zaman sonra serinin 2. oyunu da çıkacak. (mount and blade : bannerlod) fiyat konusuna gelirsek, mount and blade : warband steam indirimlerinde 7.75 tl ye kadar düşüyor.oyun bu paranın hakkını sadece singleplayer moduyla veriyor ancak multiplayer modu da ayrı bir güzel.

multiplayer modunda kale savunması v.b. modlar var ve oyuncu sayısı oldukça fazla (yanlış hatırlamıyorsam 100 den fazla kişi aynı anda oynayabiliyordu.) bu da oyunun gayet zevkli olmasını sağlıyor.
grafik anlamında senaryo anlamında belki en iyisi değildi ama insana kendini kahraman gibi hissettirmesiyle ve aksiyon ihtiyacını karşılaşmasıyla kendine çekiyordu kendini.. çünkü her oyunda ayrı bir maceraya dalıyor indan.. onlarca moduyla hikaye asla bitmiyor bu sayede uzun süre ayakta kaldı..
esasında grafik bakımından zayıf, yeni başlandığında para ve haydut saldırısı bakımından zor olsada gerek türk yapımı olması gerekte bahsedildiği gibi hikayenin bol olması sürükleyici özelliği kazandırıyor. tüm serilerini oynadım çıkacak seriyede oynayacağım. bu arada belirtmeden olmaz sancar han’ın askerleriyiz!
gururumuz olan türk oyunu. taleworlds isimli ankara'li firma bu güne kadar çıkmış olan en iyi video oyununun yapımcısı. oyun ortaçağ temasında geçiyor en başta beş kuruşsuz bı adam olarak geldiğiniz evrende yükselme şansınız baştan seçtiğiniz kadere göre oluyor genelde oyunun başında fakir düşmüş bir asilin oğlu olmayı seçerseniz bir derebeyi olabilirsiniz. başka türlüsü çok zor. warband için söylüyorum kısa yoldan asıl olmanın yolu turnuvalardan geçiyor. turnuvalarda derece yaparsanız şöhret kazanıyorsunuz ve 150 şöhret puanından sonra bir krala bağlılık yemini edip derebeyi oluyorsunuz size bir köy veriyor kral ve ordumuz sağlamsa arkası geliyor. sadece türkiye'de değil dünyada da çok sükse yapan oyun gerçekten çok basarili
türk geliştiriciler tarafından kurulmuş ve geliştirilmekte olan, tale worlds firmasının online oyunu. kendisini en başarılı türk oyunu olarak kabul edebiliriz çünkü uluslar arası yüksek itibar sahibi bir dergi tarafından zamanında dünyanın en iyi 100 online oyunu kategorisinde 91. olarak kendisine yer bulmuştur. bunun üzerinden çok zaman geçmiş ve oyunun çok sayıda ek paketi ve yeni versiyonları gelmiştir. her seferinde daha iyi bir işe imza attıkları için hala büyük bir hayran kitlesi mevcuttur.
1500 saat üzeri oynamaya sahip olduğum türk oyunu. bu oyunun bu kadar sevilmesini sağlayan şeylerden biride modlarıdır şüphesiz. persistent world modunda uzun bir süre multiplayer olarak roleplay yapmışlığım vardır. uzun lafın kısası verilen parayı hakeder. 2. oyununu merakla&sabırsızlıkla bekliyorum.
mount & blade oyun serisidir. türk oyun şirketi taleworlds tarafından üretilmiştir. savaş strateji tutkunları için birebirdir. steamde de bulabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler