mount & blade

gururumuz olan türk oyunu. taleworlds isimli ankara'li firma bu güne kadar çıkmış olan en iyi video oyununun yapımcısı. oyun ortaçağ temasında geçiyor en başta beş kuruşsuz bı adam olarak geldiğiniz evrende yükselme şansınız baştan seçtiğiniz kadere göre oluyor genelde oyunun başında fakir düşmüş bir asilin oğlu olmayı seçerseniz bir derebeyi olabilirsiniz. başka türlüsü çok zor. warband için söylüyorum kısa yoldan asıl olmanın yolu turnuvalardan geçiyor. turnuvalarda derece yaparsanız şöhret kazanıyorsunuz ve 150 şöhret puanından sonra bir krala bağlılık yemini edip derebeyi oluyorsunuz size bir köy veriyor kral ve ordumuz sağlamsa arkası geliyor. sadece türkiye'de değil dünyada da çok sükse yapan oyun gerçekten çok basarili
warband adlı oyununun uzun süre steam'de en çok satanlar listesinde yer aldığı, dünya çapında meşhur olmuş türk yapımı oyun. oyunun yapımcısı taleworlds, odtü teknokent'te yer almakta.

oyunda bir karakteriniz var ve orta çağvari bir zamanda silahsız, parasız olarak doğuyorsunuz. amacınız türlü aktiviteler yaparak yükselmek, asiller mertebesine erişmek ve belki bir gün kral olmak. bunun için sığır çalmak, dövüş turnuvalarına katılmak, askerlik yapmak gibi değişik aktivitelerle para, silah ve en önemlisi saygı kazanmaya çalışıyorsunuz. asil olduğunuz zaman da ordu kurmak, diplomasi yapmak, kaleleri fethetmek veya savunmak gibi görevleriniz oluyor. aşırı derecede saran bir oyundur, tavsiye edilir.
bannerlord isimli devam oyunu yılan hikayesine dönmüş türk yapımı oyun. dünya çapında başarılı satışlara ulaşmış oyundur aynı zamanda. ilk oyun ayrıca oyuncuları arasında gördüğü yüksek ilgi sebebiyle modlarla desteklenerek olduğundan çok daha üst seviyelere çıkarılmıştır. o yüzden taleworlds firması bu kez işi daha ciddi boyutlara ulaştırmak zorunda.
bannerlord’u 2012’den beri bekliyorum hala net bir gelişme yok. ha sevmiyor muyuz? hastasıyız. ilk oyun daha 0.606b betasında iken başlamıştım. o sıralar daha hilesi yok hurdası yok. her yere düz gidiyorsun. zendar’a korsan satıp para biriktiriyorsun. tuz madenine kara şövalyelere yakalanmadan gitmeye çalışıyorsun. rpg olarak daha içine çekmişti. bir de daha küçüktüm tabi. sonra warband ile de çok vaktimi yedi. az mı kendi krallığımızı kurmadık ya da taht davasında diğerlerine yardım etmedik. ne zamandır oynamadım. dur indirip güncel senaryolara bakayım. :)

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler