mortal kombat

müziği gaza getiren şarkılar listesinde ilk sıralarda olabilecek müthiş oyun. aynı zamanda tarihi 92'lere dayanan ve atari ile ilk defa karşımıza çıkan oyundur. son çıkan oyunlarıyla grafikleri çok daha iyi hale gelmiştir. özellikle karakterlerin kendine has hareketleri oldukça güzeldir.
en beğendiğim karakteri sub zero olan oyundur bildiğin tekken in tahtına kurulmuştur. dövüş temalı oyunların artık lideri olan mortal kombat yeni platformlardaki yeni oyunlarıyla serisini sürdürmekle beraber daha fazla kullanıcıya ulaşmış ve pazarı domine etmiştir.
ilk kez 1992 yılında piyasaya çıkan oyun serisi.

çıktığı dönem itibarıyla pek çok dövüş oyununun piyasada olduğu bir ortamda mortal kombat'ı bu diğer dövüş oyunlarından ayıran en önemli özelliği dövüşlerin sonlarında ortaya çıkar. "fatality" denilen, dövüşü bitirme anında yapılan hareketlerin orijinalliğiyle ün kazanmıştır.

arcade salonları için üretilen makineler de dahil olmak üzere, şu ana kadar toplam 22 mortal kombat sürümü çıkmıştır. çıktığı günden beri street fighter'la karşılaştırılmaktadır. street fighter'dan özenilerek yapılan bir oyun olduğu için bu doğal tabii.
her bir karakterin farklı özelliği olan muhteşem bir dövüş oyunuydu , öyle çok sever o kadar çok oynardım ki ama küçüktüm tabi o zamanlar fatalty vuruşunda merdivenlerden aşağı yuvarlanıp şöminenin yanına düşmüştü karakterim ve ben öyle bakakalmıştım öylece ekrana benim ki de güzeldi ama ben de karşımdakini dağlara taşlara fırlatırdım çoook özledim be sözlük bu oyunu sırf bu oyun için çocukluğuma gitmek tekrar yaşamak isterdim
mortal kombat x adlı bir mobil oyunuda bulunmakla beraber tekken serisinin piyasadaki hâkimiyetine son vermiştir bu arada. tekken le kıyaslarsak daha etkileyici grafiklere ve karakter özelliklerine sahip olduğunu düşünüyorum. ps için tavsiyemdir

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler