moovit

bence dünyanın en iyi toplu taşıma uygulamasıdır.

tam tamına 78 ülkede 1005 yüzün üzerinde şehir trafik ağını sahip. uygulama sadece trafiği göstermiyor. başlangıç noktası ve hedefi belirledikten sonra otobüs, metro, tren hangisi ile kaç dakikaya gideceğinizi hesaplıyor de ekranınıza istatistikleri veriyor. hatta nereden ineceğinizi bile söylüyor bildirim olarak.
en azından yabancı bir şehirde bir yeri bulma konusunda sorunumuz olmayacak.
dünyanın pek çok şehrindeki toplu taşıma araçlarının anlık konum ve güzergah bilgilerini size sunan müthiş uygulama. hatta anlık konum bilgisi o kadar gelişmiştir ki, istanbul büyükşehir belediyesi'nin koyduğu duraktaki ekranlardaki dakikaları yalancı çıkarmaktadır. şehrin yabancısıysanız, bir konumdan bir başka konuma gitmeniz için kullanmanız gereken araçları aktarmalarıyla birlikte güzelce tarif eder. hatta bence şehri biliyorsanız da bir göz atın, aklınıza gelen yollardan daha mantıklı bir plan çıkarabilir size.
ilk kez gittiğim izmir ve ankara şehirlerinde insanlara adres sormadan toplu taşıma kullanmamı sağlayan uygulamadır. sadece nerden kart satın alabilirim sorusunu sordum. o sayılmaz sanırım *

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler