monero

ethereum ve bitcoin ile beraber gelecekte iyi bir yatırım olabileceğini düşündüğüm kripto para. zcash ve dash ile beraber kar getirecektir. mining için sadece gpu gerektiğinden daha değerli olabilir.
yakın bir gelecekte ,bitcoin'in geçmişte gerçekleştirdiği görevi yerine getirecek olan kripto paradır bunu görmek için kahin olmaya gerek yok tabii ki. geçmişte bitcoin'in gerçekleştirdiği görev neydi? uyuşturucu, kadın ticareti, kara para aklama gibi illegal kazançların gizli bir şekilde aktarılabilmesiydi çünkü gizli ve güvenli olduğu düşünülüyordu ve hiçbir şekilde kontrol edilemediği söyleniyordu fakat;

bitcoin ve ethereum birkaç kez hack'lendi ve tamamen gizli olmadığı görüldü ,şimdi ise monero gizlilik konusunda güvenilir bir kripto paradır ve illegal işler için kullanılacağına kesin gözüyle bakılmaktadır
zaten halihazirda illegal islerde kullanilan bir kripto para birimidir monero.

hatta online cuzdanlarina sık sık saldiri olur, o yuzden online cuzdanda tutmak cok guvenli degildir bu mereti. bilgisayar korsanlarinin hedefi oldugu icin bir baktiniz ki caldirmissiniz.

an itibariyla yaklasik %11 artmaktadir ve 1 monero’nun degeri, an itibariyla 191,94 amerikan dolaridir.
hızla yükselen kripto paradır.

hızlı şekilde yükselmesinin en büyük nedeni para takibinin yapılmasının imkansız olması. siz siz olun bana kalırsa gönül rahatlığıyla yatırım yapabilirsiniz. stabil şekilde değer kazanması bu altcoine olan güveni arttırıyor.
ayrıca şuan için madenciliğin karlı olduğu tek altcoin kendisi
bugün 200 dolar barajını aşmasına rağmen ciddi bir düşüşle 180 dolar civarına geri düşmüş kripto para. kendisini oldum olası sevmedim. takip ediyorum ama alacağımı zannetmiyorum.
mining dünyasının çıkarılabilirliği en müsait coini olarak gördüğüm son dönemlerde de amerikan doları karşısında iyice değer kazanan coin.
hem cpu hem de gpu mining'e uygun bir altcoindir. tek rx 570 ile tahmini olarak aylık 50 dolar gibi bir getirisi vardır.

https://whattomine.com/coins
madenciliği ile halen en çok kazandıran coin'dir kendisi. değeri ise maalesef 0.017242 btc seviyelerinde gezmekte. eğer olması gereken seviyeye gelirse kısa-orta vadede 1000 dolarları bulması mümkündür.
an itibarı ile 430$ seviyelerini gördü. yükselişe de devam ediyoruz. buradan da anlaşılacağı üzere madencilik çok önemli bir olay eğer mining yapılamıyor üretilemiyor ise devler üretemedikleri kripto para için bir gelecek yol haritası çizmiyorlar.

cryptonight algoritmasını kullanan monero için ilk entry yine ben girmişim ve gelecekte iyi bir yatırım olacak demişim. bugün entry kendini doğruladı, devamında da şu an elinde tutanlar iyi bir pik yakalayabilirler diyorum.
monero (xmr), para transferi yaparken üst seviyede gizlilik sağlamak için "halka imzalarına" dayanan bir "cryptonote" algoritmasını kullanan ve onun üstüne inşa edilmiş bir kripto paradır. monero, bir cpu veya gpu'dan iş kanıtı hesaplaması ile üretilir. şu anda monero için hiçbir asıc cihaz yoktur; buda bir bilgisayara sahip olan herkesin monero madenciliği yapabileceği anlamına gelmektedir.

düşünmeniz gereken ilk şey, yalnız başınıza mı? yoksa bir havuzda mı? kazım yapacağınız. bir havuzda madencilik genellikle bir ücret karşılığında yapılır yani girişte veya para çekiminde bir sürü komisyon ödersiniz, ancak bu durumun avantajları da vardır. yeterli hesaplama(kazım) gücüne sahip olmayan kullanıcılar, ödül almadan önce uzun süre beklemek zorunda kalabilirler, kullanıcılar havuzdaki farklılıkları azaltmak ve istikrarlı bir gelir akışı sağlamak için havuzlarda beraber kazım yaparlar. yeterli donanıma sahip olan veya yalnızca solo kazım yapmak isteyen kullanıcılar, solo madencilik gibi işlev gören solo havuzlardan da yararlanabilir ancak bu havuzlar kullanıcıların tam bir düğüm çalıştırmasına veya tüm blok zincirini çözmesine gerek duymazlar.

rx 560 gibi basit bir ekran kartını baz alırsak, hesaplamalarda; günlük: 0.002559, aylık: 0.07678 ve yıllık: 0.9342 monero (xmr) getiri sunuyor. bu bir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte madenciliğe başlamak için düşünenlere yardımcı olabilir.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler