microsoft

iyimi'de olmamasına şaşırdığım amerika'da kurulmuş windows işletim sistemi ürünü ile ve kurduğu tekel sistemi ile deli paralar kazanmış kurucusu bill gates adından bir dönem en zengin insan olarak oldukça söz ettirmiş yazılım firması. daha düne kadar aldığınız laptop'ta bile isteseniz de istemeseniz de windows kurulu geliyordu ve lisans parasını ödüyordunuz. dünyanın en kötü işletim sistemi ile en iyi parayı kazanmak ticari deha olsa gerek işte steve jobs apple ile burada dehasını konuşturdu ve bu tekeli yıkıp geçti.
en ünlü ürünleri windows,xbox ve lumia dır. 1975 te new mexico abd de kurulan şirket şu an dünya çapında hizmet vermektedir. sahibi bill gates olup halka açık bir şirkettir. popüler ürün ve hizmetleri en çok windows sistemine yöneliktir.
microsoft kişisel bilgisayarların yaygınlaşmasında en büyük paya sahip firmadır bana göre. kendilerinin ürettiği donanımlar zamanında çok kaliteliyken şu anda cidden sorunlu cihazlar üretiyorlar. yazılımsal olaraksa fiyatına göre bence iyi bir kalitesi var.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler