microsoft word

microsoft tarafından yayınlanan gerek mac osxlerde gerek windows sürümlerinde kulanılabilen bir kelime işlemcisi yazılımıdır. seneler içinde evrime gelişime uğramış günümüzde son olarak word 2016 olarak hizmet vermektedir.

macosx için geliştirilen pagesi ve bir takım açık kaynak kotlu ücretsiz yazılım ile word pad'i saymazsak alanında rakipsizdir.

pages hariç saymış olduğum diğer emsallerinin hiç biri office word tadında bi yazış keyfi ve imkanı da sunamaz
basit resim düzenlemeleri gibi, normalde bir kelime işlemciden beklenmeyecek işleri kolaylıkla yapabileceğiniz uygulama. her yeni versiyonda daha da kullanıcı dostu olmaktadır. hatta ekran alıntısı almak bu kadar kolay değilken, word'ün açık uygulamaların ekran görünütüsünü alabilme özelliğini kullananlar bile vardı. şimdi böyle bir ihtiyaç olmasa da bir kelime işlemcinin bunu yapabilmesi gerçekten sıradışıdır.
günlük işler için kolay çözümler sunsa da word de yüksek lisans tezi yazmış biri olarak word yoluma sürekli taş koymuştu. işler biraz komplike hale geldiğinde programı ve özelliklerini çok iyi kullanabiliyor olmalısınız. örnek veriyorum, ilk 5 sayfa roma rakamıyla numaralandırılsın, sonrasında latin rakamlarına geçsin ve 6'dan başlasın gibi aslında inanılmaz kolay bir isteği gerçekleştirebilmek için yarım saatten daha fazla süre harcadım. microsoft help'den başladığım yolculuğu forum sitelerinde tamamladım. şu an bir word gurusu muyum hayır. uçsuz bucaksız olmak adına bir excel değil ama word'ün yapabileceklerini de hafife almamak lazımmış, bunu öğrendim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler