microsoft lumia 640 lte

2012-2016 yılları arası iphone 4s kullandım, miladını doldurmamıştı ama telefonu anneme verip daha ucuz bir telefonla devam etmek istiyordum. yurtdışında yaşıyordum o zamanlar, bir arkadaşım nokia lumia kullanıyordu, arayüzü, yazıların büyüklüğü ve telefonun basitliği beni cezbetmişti. 100 euro'ya işi bitirip bir lumia 640 lte aldım. türkiye'de telefon 650 tl civarındaydı bir kaç ay öncesine kadar.

cihaz 4 çekirdekli işlemciye sahip, şarjı epey uzun gidiyor. benim bu telefonu asıl alma sebebim ise sahip olduğu başarılı haritasıydı. gittiğim tüm şehirlerde beni hiç sekteye uğratmadı, kullandığım diğer haritalara tur bindiriyordu. bunlar güzel özellikleriydi. fakat uygulama mağazası facia, instagram doğru çalışmaz, snapchat zaten desteklemiyordu, kamerası çok iç açıcı değildi ama ihtiyaçlarım basitti ve o zamanlar ihtiyacımı bir hayli karşılıyordu. pdf'leri daha büyük bir ekranda okumak avantajlıydı.

bu telefonu evin ikinci telefonu olarak öneririm. yaşlı insanlar için ideal olduğunu düşünüyorum. fiyat performans açısından da oldukça başarılı buluyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler