microsoft excel

microsoft corporation tarafından, tabloları, formülizasyonları , grafikleri kolayca oluşturabileceğiniz, c sharp, c++ ve microsoft foundation class library dilleriyle yazılmış
programdır. işyerinde de en çok kullandığım programlardan biridir.
microsoft windows ve mac osx versiyonları olan bir tablolama programı olup, microsoft word kadar dahi alternatifi olmayan, macosx için yazılan numbers dışında doğru düzgün, stabil, verimli alternatifi olmayan bir yazılımdır.

bunun üzerinde tablolama yapmaktan düz metin yazımına, hesaplamalar yapmaktan cari hesap tutmaya hatta oyun yazmaya kadar bir çok farklı işlem yapılabilir. ilk excel 2.2 olarak 1989'da yayınlanmış, 30 seneye yakın bir süredir kullanılmaktadır. temelde c sharp ve c++ kullanıldığı için çk farklı işlemler yapılabilir. öğrenmesi ve tüm özelliklerini kullanmak zaman ve emek istese de, ofis proramları içerinse en çok kullanılan ve en eğlenceli işlerin yapıldığı programlardan biridir.
microsoft office uygulamaları deyince aklımıza gelenlerin içinde en işlevli olanıdır. maharetleri saymakla bitmeyeceği gibi, öğrenmesi kolay, ustalaşması zor yapısıyla herkese hitap eder, böylece herkes için iş yapabilirsiniz burada. herkesin bilgisayarında da kuruludur ayrıca, yaptığınız çalışmayı kolaylıkla taşıyabilirsiniz. excel'i iyi öğrenmek önemlidir, öğreniniz.
lisede bilgisayar hocam "exceli tek bir insan üretmemiştir ki bir insan tek basına tüm detaylarıyla bilebilsin" diyerek excelin ne uçsuz bucaksız bir derya olduğunu idrak etmemi sağlamıştır. kendisi iş dünyasında zaman zaman hayat kurtarıcı vazifeler üstlenebildiğinden ötürü beyaz yakalı her vatandaşın iyice bilmesi tavsiye edilir. bir çok liste dosya kaydı kuydu kendisiyle tutulur ve şablonlar grafikler verileri daha derli toplu hale getirir. yararlıdır, öğrenin
bir üniversiteli olarak ögrenmediginden hala utanc duymaktayim. ücretsiz olarak ögrenmek icin yöntem araci site kitap vb tavsiyeleri olanlari basliga entry girmeye davet ediyorum.
marifetlerini saymakla bitiremeyeceğim nefis şey. öğrendikçe derinleşen bir veri analizi aracıdır benim için. belli veri grupları içerisinden daha küçük grupların güncel sabitlerini derlemek için sonsuz kereler kullandığımız canım vlookup formülü olmasa hayatım çok zor olurdu.

elle sonsuza kadar sürebilecek analizleri ve işlemleri tek kalemde halletmesi çok kıymetlidir. çok iyi online kurslar var internette. basitten başlayıp daha gelişmiş işlemlere adım adım gidebileceğiniz kaynaklar mevcut.
cv'lerde iyi derecede bilindiği iddia edilen, ucu bucağı olmayan program. halbuki bunu iyi derecede biliyorsan zaten yazılımcısın demektir. zira o vba dünyasına bir dalıp, saatlerce vakit harcanan her işlemin ufacık bi kodla kısalması yok mu, şimdi anlıyorum programcıların neden yazılımdan zevk aldıklarını. insan kendini everestin tepesine çıkmış gibi hissediyor. 10 saat sürecek bir işlemi 1 dakikaya indirgiyorsun. bu mucize değil de nedir.
üniversitenin ilk yıllarında fazla önemsenmeyen fakat bir hayli önemli microsoft programıdır, muhendis olsanız bile bizim ne işimiz olur demeyin çok önemli her kademede olursanız olun kesinlikle parronlarınız bunu en iyi şekilde bilmenizi istiyorlar.
word ve powerpoint ile birlikte 3 ana direk office programından birisidir. temel bilgiyle güzel veri tabloları yapılır, ufak hesap-kitap işlerine yarar; biraz uzmanlaşıp formüllerinin doğru işlenmesi halinde geniş bir kullanım alanı oluşur. ileri düzeyde kullandığım söylenemez ama açıp bana ne lazımsa onu bir şekilde kotarabiliyorum. küçük ama pek bilinmeyen kullanım kolaylıkları, kısayolları var; bunları bilmek çok rahat ve hızlı bir kullanım sağlıyor.
microsoft office programının içinde sunulan bir data programıdır. word,powerpoint ile birlikte en çok kullanılan programdır. veri oluşturma yonetme ve kullanma konusunda hatırı sayılır kullanıcıya sahiptir. ancak ben kendisini bayağı karmaşık bulmaktayım. bunun yerine ibm spss programını kullanarak daha fazla özellikle data yönetimi yapabilirsiniz.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler