microsoft edge

microsoft'un windows 10 ile beraber gelen kullanışsız berbat internet tarayıcısı. ha diyebiliriz ki evet internet explorer yerine tercih edilebilir ancak yıl olmuş 2018, lütfen.
kötü bir web tarayıcısı.

piyasada bundan daha dandik internet tarayıcısı varsa o da internet explorerdır.
en büyük rakibi internet explorer olan bir şey hakkında çok fazla söz etmek de oldukça anlamsız. eskiden sistem ilk kurulduğunda internet explorera "chrome indir" yazan nesil şimdi de microsoft edgeye yazıyor.
microsoft'un internet explorer yerine adini degistirerek ve bir kac ek ozellik ekleyerek sundugu bir baska tarayici.
acikcasi genel olarak belli bir tarayici kullanmiyorum. bazen mozilla firefox, bazen tor browser bazen de yandex kullaniyorum chrome yaninda ama bazen oyle bir an geliyor ki bazi siteler bu en ustteki siteldrde acilmiyor ve microsoft edge aciyor. pdf dokumanlari da edge uzerinden aciyorum. yerden yere de vurmam, goge de cikarmam ama olmasinda fayda var demek isterim. internet explorer'dan 3-4 gomlek ustun, o kadar.
google chrome indirmenin en hızlı yolu.

esasen güzel bir tarayıcı. nispeten hızlı. ancak insanlar explorerden nasıl nefret edip chrome a adapte olduysa kimse artık edge i denemiyor bile. bir de hemen hemen hiç bir kamu kurumunun kendi web sitesi düzgün çalışmıyor. mernis soybis vs.

chrome da olduğu gibi bütün servislerle entegre ve eklenti seçeneği bol olsaydı belki biraz iş yapardı. ancak herkesin ayağı google a alışmış artık.
whatsapp web'i bile sunan opera varken kullanılmasının manasını anlayamadığım tarayıcı. netscape-firefox ve en son chrome dominantlığının ardından bir edge fırtınası gelir mi. tabii ki imkansız.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler