mhrs

merkezi hekim randevu sistemi mobil sürümün kısaltma adı mhrs google play store ve app store dan indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

uygulamaya girişte güvenlik acısından sorun yaşamazsınız parmak izi ile veya şifre ile giriş sağlanıyor.

cihazınızın konum özelliğine izin veirseniz çevrenizdeki hastaneleri sıralayabiliyor

tek tuşla aile hekiminizden ve hastaneden randevu alabiliyorsunuz

beğendiğiniz hastaneleri ve hekimleri favori listenize alabiliyorsunuz

randevular sekmesinden geçmiş randevuları ve aktif randevuları görebiliyor yaklaşan randevulara alarm kurabiliyorsunuz

büyük kolaylık sağlayan uygulamayı şiddetle indirmenizi tavsiye ederim.
yani her şeyden önce allah kimseyi hasta etmesin ama bu uygulama hakikaten vatandaş olarak beğendiğim bir uygulama. her şeyi sen belirliyorsun zaman, doktor, hastahane. tabi zaman konusu her zaman istenildiği gibi olmayabiliyor ama içinden en uygun saatleri seçebiliyorsun. ve hepsinden öte verilen saatte kesin oradasın. ben belirtilen saat harici muayene olmadım. gayet başarılı uygulama çok severim bir mhrs birde e-devlet.
hastahane randevu sistemi

eksik yanlarından birisi son bir seneye ait kayıtların olması. daha öncesindeki kayıtlara ulaşamıyorsunuz.

diğeri, ki en büyük sorunudur bu; randevu alındığı zaman ücret kesilmiyor. randevuya gitmediğiniz zaman ücret kesilmiyor. aldığınız randevuya gitmemenin cezası da yok. bu tarz sorunları mevcut. birçok kişi aldığı randevuya bu açık yüzünden gitmeyip boşa yer işgal ediyor.
bundan bir kaç yıl önce bakan suat kılıça bir vatandaş hastanelerde neden ücret kesiliyor dendiğinde bakan ise elbet ki kesilicek kesilmezse herkes gider kesiyoruz herkes gitmesin diye bir cevap vermiştir çok manider :) mhrs de ise hic bir şekilde ücret alınmaz lakin telefon ile randevu alicam derseniz 2013 yılından bu yana dakikada 43 kuruş kesinti yapılıyor.
telefon ile randevu alirken para kesiyorlar. internetten alirken bu sistem sayesinde ucret kesintisi olmuyor ve istediginiz saatleri gunleri rahatlikla gorebiliyorsunuz. hukumetin faydali uygulamalarindan biri daha. hastanede kuyruklar olusturan bu sacma sira alma muhabbetini baya bi engelledi. turkiyenin tum hastane ve aile hekimlerinden randevu alabilirsiniz. tabi kayit olmalisiniz veya e devlet sifrenizin olmasi gerekiyor.
https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ adresinden, telefon ile alo 182 den, google play'den mhrs uygulamasını indirerek ya da appstore'dan mhrs uygulaması indirilerek kullanılabilir. şifrenizi unutmuşsanız e-nabız ya da e-devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
ülke üzerinden var olan tüm hastaneler ve bu hastanelerde çalışan doktorlar ya da aile hekimleriniz için randevularınızı buradan alabiliyorsunuz.

her gece 12'den sonra ilgili doktorlar için 2 hafta sonrası ki randevular açılmaktadır. eğer hastalığınız acil değil ve özellikle gitmek istediğiniz bir doktor var ise saatinizi gece 12 ye kurmanızı öneririm. özellikle de internet sayfasını kullanmalısınız çünkü telefonlar bazen düşmeyebiliyor ama internet sitesinde böyle bir sorun ile henüz karşılaşmadım.
oldukça güzel uygulama.
yaşlı bir insan bile 1-2 gösterdiğinizde kendi kendine randevu alabilir.
hatırlatma özelliğinin olması cabası.
aslında keşke bu platform üzerinden doktor puanlama ve yorum yazma olsa.
ama sadece muayene olanlara açılsa bu yorum olayı tabi. n11 deki yorum gibi.
bu şekilde insanlar fikir edinmiş olur.
soru görüş önerileriniz kısmına yazdım bu talebi ama henüz bir cevap yok.
böyle bir şey yapacaklarınıda pek sanmıyorum.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler