metin2

bu oyun benim çocukluğumda bir ayrışmaya sebep olmuştu. knight oynayanlar ve metin2 oynayanlar diye ayrışmıştık. ikisinide denedim ve tarafımı seçtim. harika grafikleri var mı? hayır. fakat şuanda hiç bir oyunda bulamadığım bir şeyi hissettiriyordu bana ; gerçeklik. bu oyunun içine girdiğimi hissediyordum. sanki o mobları karakterim değilde ben öldürüyordum. bu oyun çok fazla çocuğun yıllarını çalmıştır. çok fazla çocuğa çok farklı deneyimler yaşatmıştır. hala daha arada girmek isterim. ama ne yaşım dolayısı ile vaktim nede eski ortamı yakalayabilirim. bitcoin kampanyası sebebiyle yazı yazdığım bu sözlükte bile bu kampanya olsun yada olmasın bu oyun hakkında sayfalarca yazı yazabilirim. keşke hiç büyümeseydik keşke azo yaparken oyundan atılsaydık ve üzülseydik.
2004 yılında ymır tarafından üretilen bir oyun. başlangıçta 1-99 level arası oynanan savaş ve mmorpg oyunudur. ejderha tanrısına inanılan bu oyunda her karakterin kendine has 4-6 arası skili bulunmaktadır. mobları keserek ve görev yaparak level atlanır. sura savaşçı ninja lycan şaman denilen karakterler bulunur. meşhur + basamayan demirci bu oyundadır. oyuncu kitlesi çok azalmış ve p2w oyun tarzını benimsemiştir.
gençliğimizin katili olan bilgisayar oyunudur. başında saatler geçirdim fakat yine de pişman değilim hatta oyuna yine başladım ve şuan sevgilimle oyunda da evleniyoruz. çevremde her ne kadar aşağılansam da yine de oynayacağımmm
zamanın en çok oynanan oyunlarından biridir aslında hiç oynamadım ama en yakın arkadaşım deli gibi oynardı onu seyrederken oyun mantığını hiç anlamazdım hala da bana lol dota gibi oyunları hiç anlamam thirdperson view da gerçeklikten yoksun olduğu için galiba ama oynayanların seçimine de saygı duyuyuorum buraya not düşeyim.
çocukluğumun katili olmasının yanında sıfır grafik kalitesine sahip bir oyundur kendisi. + basmak için yapılan totemler bir yana sabahlardan akşamlara hatta mesai sistemi iki kişi kasardık. dolu düşürmenin sevincinin yerini halen başka birşey alabilmiş değildir mesela :)
bir dönem oyunun dışında ki ticareti de zirveye ulaşmıştı hatta bir çocuğun metin2 ticareti yüzünden canice öldürülmesi sonucu internet kafelerde yasaklanmıştı.
benim gibi mağdurlarını gördüğüm oyundur metin2. eğitim hayatımı mahvetti bu oyun. benimde kabahatim var ama sardık işte 1 defa sabahlı gündüzlü bu oyunu oynamaktan derste uyurdum.
şuan tam bi rezillik oldu bu oyun. oyunda değişmeyen hiçbirşey kalmadı. oyundu tutmak için yaptıkları herşey insanları oyundan uzaklaştırdı. hatta mevcut player saysıı o kadar düştüki sunucu birleştirme gerçekleşti.
küçükken bilgisayarımız olmadığı için internet kafede oynardım bu oyunu.alışmaya başladığımda büyünce bilgisayarım olursa sabah akşam oynayacam diyordum.o kadar etkiliyordu ki beni her düşündüğümde heyecan veriyordu.gerçekten kısme gerçekliğim olmuştu benim.çok az oyun insanda bu etkiyi bırakabilir ve metin 2 de onlarda biriydi gerçekten bişeyler yapıyormuşsun gibi hissettiriyordu insana.

oyunda sura karakterini saçmiştim ben zor kasılıyordu ama özellik olarak en iyi karakterdi bence.bide savaşçı,ninja ve şaman vardı.gerçekten uzakdoğuyu hissediyordu insan.şuan eski hali yok tabi eski tadı da vermiyor.bir ara oynayayım dedim bir gün boyunca indirdim ama 1 saat oynadıktan sonra sildim o derece kötü geldi bana.

velhasıl bir zamanların efsanesi şuan yerlerde sürünüyor ölmüş ama gömeni yok
knight online efsanesinden bir süre sonra çıkmış ve bayağı kitlelere ulaşmıştır. hatta oyun yüzünden ölen ilk çocuk da bu oyun yüzünden ölmüştü sanırım ülkemizde. belli bir süre oynadığımı hatırlıyorum ve grafik olarak bayağı tırt olduğu aklımda. çince midir başka bir dil midir o vardı ilk başlarda sonra geldi dil destekleri. metin taşları düşüyordu gökten herkes paldır küldür saldırıyordu.

belli bir seviyeden sonra at itin maymun taşı mı ne topluyorduk madenlerde orada bırakmıştım. verdiğim en doğru kararlardan bir tanesidir. hala var mı bilmiyorum ama uzak durun.
çoğu türk genci okuyup doktor mühendis olamadıysa bu oyun yüzünden yine çoğu türk genci tinerci serseri olmadıysa bu oyun yüzünden , internet kafede bu oyunu 14 saat boyunca oynayan çocuk hatırlıyorum. serserilik yapmaya yada ders çalışmaya zaman bırakmaz zaten . ama oyun cidden bana sorarsanız saçmalık yaratıklarla alıp veremediğiniz ne
zamanında bilgisayarlar bu kadar yaygınlaşmadığında internet kafelerdeki en çok oynanan oyunlardan biriydi.bir zamanlar ben de çok oynuyordum ve bir keresinde tam 12 saat boyunca bu oyunu oynadım ve kısa bir süre gerçekliğe geri dönmekte sorun yaşadım.internet kafelerde dolu düşürenlerin çığlıkları hâla kulaklarımda çınlıyor.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler