mercedes benz

bana kalırsa dünyanın en kaliteli satın alınılabilir otomobillerini üreten, yıldızıyla meşhur 1926 yılında kurulan dünyaca ünlü alman markası.

tüm arabalar bir yana w124 bir yana.
almanyadaki müzesinde mercedes-benz tarihiyle birlikte otomobil tarihine de ışık tutan dev premium marka. 3 kollu yıldız karada havada sudanın evrenselliğini temsil eder.
premium markalarla olan ezeli rekabetinde son dönemde bariz bir üstünlük kurması yetmezmiş gibi son dört yılın formula 1 dünya şampiyonu olan, bu da yetmezmiş gibi formula 1 aracı motoruna sahip bir yol otomobili üretmek gibi bir çılgınlığa da imza atan, otomotiv dünyasında son dönemin en sükseli markası.

(bkz:mercedes-amg project one)
lüks sekment içinde büyük abilerden bir tanesi;
şahsi fikrim mercedes alacağıma daha spor olan porsche alırım daha iyi. mercedes biraz yaşlı arabası aklından mercedes'i almaya geçiren yirmili ve otuzlu yaşlarda ki beyazımsı yakalı arkadaşlara tavsiyem mercedes binek te e sınıfından, suv larda ise m den başlar. bunları alacak gücünüz yoksa diğer modellerde mercedes servise çalışırsınız. audi a5 i test edin sonra karar verin
ülkemizde vergileri çok yüksek olan marka. tüm araçlarında yol tutuşu mükemmeldir. özellikle fren yaparken yer ile olan mesafesini azalttığı düşünülürse ve incecik ama geniş tekerler düşünülürse çok sağlam yol tutuşu vardır.
yedek parçaları tıpkı arabalar gibi çok pahalıdır. amg serisinin en önemli özelliği iç tasarımdır.
dünyanın en iyi otomobil markası. otomobil üretmenin yanı sıra pek çok araç teknolojisini de (bkz: abs) mercedes üretmiştir. efsaneye göre tüm araçler altı haneli km. rakamına sahipken mercedes araçlar yedi haneli yani 1.000.000 km gösterirler.
1990-2000 yılları arasındaki kasalarınının kendine has çizgisi ve sağlamlığına hayran olduğum alman otomobil markasıdır. günümüzdeki modelleri eskiye nazadan daha çok konfor, lüks ve teknoloji iddaasıyla ortaya çıkıyor. konfor sebebiyle ülkemizde yüksek bürokratların vazgeçilmez tercihidir.
hemen her tarzda otomobil üretmesine karşılık genelde çok tutulan modelleri ise ;limuzin ,zırhlı limuzin ,klasik ve cip modelleridir ama her biri müşteri memnuniyeti için üretilen araçlar konforun yanı sıra ,dayanıklılığı ve rakiplerinden onlarca yıl önceden gelen teknolojileri barındırır.bir zamanlar (1990) saab ile beraber bugünün teknolojisi olan elektrikli dikiz aynası, ısıtmalı koltuklar, ıstmalı aynalar barındıran araçlar üretmişlerdir

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler