mega holdings

yeni palazlandigi ilk gunlerinde katilmam icin buyuk baski gordugum, ilk davet edilen tiplerden birisi oldugum, hatta eksi sozluk’te basligini da actigim ponzi olusum. belli bir ucret karsiligi bu network’e giriyorsunuz, size bir internet sitesi yapiliyor. siz de verdiginiz parayi cikartmak icin etkili sunumlarla baska avlar bulmaya calisiyorsunuz.

ulan buraya para kaptirip, ellerinde kalan tek seyin kici kirik bir internet sitesi ve kaziklamaya calistigi insanlarin gozundeki itibarsizlik olmasindansa adimi soyadimi degistirir, baska bir sehirde ikamet ederim. o derece itibarsizdir buraya katilanlar.
üyesi olan her 8 kişiden 98 inin milyon dolarlar kazandığı oluşum. buna benzer diğer tüm oluşumlarda olduğu gibi bunda da mutlaka işinden istifa edip buna katılan memurlar, askerler falan vardır. işin şakası bir yana, üye olanların büyük bir çoğunluğunu zaman içerisinde gereksiz ısrarcı ve itici insanlar haline getirmekte olduğu gözlemlenmiştir. bu tip her oluşumun akıbetinde olduğu gibi bu da üyelerinin banka hesaplarında yüksek bakiyeli bir hayalkırıklığı olarak yerini almıştır.
katılımcılarının "go go go mega" sloganıyla 3. sınıf otellerde çılgın attığı, questnet'in abisi, kyani'nin küçük kardeşi tokatlama oluşumu.

kolay yoldan para kazanmak isteyen yurdum insanının, girişte ödediği miktarı çıkartabilmek için altına oluşturduğu üç kola üçer kişi ekleyerek bu sazanları dolandırması gerekmektedir.

nitekim bir avuç açıkgöz haricinde binlercesi yatırdığı parayı çıkaramadan patlamış ve tarihin tozlu sayfalarına gömülmüştür.
insanları şahane kandıran network marketing.
her üye yapmak istediklerine uç örnekler, lüx arabalar ve zenginlik içinde bi yaşam vaat edip 3000 lirasını kazıklayan dünyanın en kötü oluşumudur. bu işe kızıyorum yapanlarada kızıyorum. yok web siteymiş falan. arkadaşlar lütfen inanmayın bu işe. evet her üyeden 150 dolar kazanıyorsunuz ama bu işe harcadığınız zamanı başka işlere ayırsanız zaten 5-6 mislini kazanıyorsunuz.
geçenlerde okduuğum istatiklere göre ülkede 1 milyon kişi abone olmuş bu işe. tahmin edin ne kadarı aktif peki. 40,000-50,000 kadarı. işte olayda tam bu. bu iş zamanla üye olan herkesin para kazanamadığını anlamasıyla bırakılıyor. o kazanan nasıl kazanıyor derseniz. ilk etap üyeler çoğunlukta zaten kazanıyor. diğer kazananlar ise dünyanın en itici ve pis insanları. sizi ikna edene kadar her yerinizi yalayıp , yok dedikten sonra nasıl bi varlık olduklarını belli ederler.
nasıl kinliyim ya.
bir arkadaşımın bana sunum aldırdığı dolandırıcılık zinciridir. sunum aldıran arkadaşım bin bilmem kaç dolarını kaybetti. üstelik beni de davet ettiği için pişman ve defalarca özür diledi. işin güzel tarafı şu anda o arkadaşım benim altcoin ve bitcoin tavsiyeme uyarak kaybettiğini bir nebzede olsa toparladı. bitcoin trenini kaçırıp trene binenlere hakaret edenlerin "bitcoin ponzidir" laflarına itibar etmeyin. onlar hepsi geçmişte bitcoin almadıkları için kendilerini parçalıyorlar.
saadet zinciriyle insanlara umut satan bir oluşumdu ,sırf bu kötü şöhretten kurtulmak için şimdi altın kaplama bilezik ,yüzük vs.. yi değerinin oldukça üzerinde satmaya başlamışlar bunu benden yaşça büyük olan kuzenimin (25-26) facebook sayfasında gördüm.saadet zincirine gelecek olursak mantığı o kadar basittir ki

sizden değeri 50 tl lik olan bir ürüne 400-500 tl vermenizi istiyor ve kısacası sizi kazıklıyor işte şu kadar kişiyi abone edersen sen de 40 tl kazanacaksın falan diyip kişinin arkadaşlarını şirket adına kazıklaması isteniyor vs.. kısacası herkes 1 tl verse gibi bir durum ama meblağlar biraz büyük işte bütün parayı da tepedki şeref yoksunu bir arkadaş yiyor ama bence doğal seçilim yani
-yeni nesil saadet zinciri-----en yakın arkadaşınız dahi olsa kesinlikle bulaşmayın
kardeşim seninle müsait bir zamanda görüşmem gerek çok güzel bir fırsat diye en yakın arkadaşlarınız arar.ve sizi bi yere davet eder çok güzel iş fırsatının olduğunu ve bunu için para yatırmanız gerektiğini öne sürer.iş web sitesi adı altında saadet zinciridir.

çok kazandıklarını senle beraber daha çok kazanacaklarını öne sürerler.eğer sizi çağırırlarsa ne kadar kazandıklarını ve banka hesaplarını açmalarını isteyin o zaman durum tersine işleyecektir.

bu arkadaşların her lafa verebilecekleri karşı bir cevap mutlaka hazırdır.bildiğiniz tarikat gibi ilerlerler.dikkat edin paranızdan olmayın.
tamamen saadet zinciri olan sahte bir oluşum. bunlara üye olan kişilerin sosyal medya hesaplarına baktığınızda hep lüks yaşamları paylaşırlar. sürekli özlü sözler yazarlar. bilmem ne bölge toplantısı diye bir simitcide toplantı düzenlerler. ortaya hiç bir icraat koymayan ama bir şekilde büyüyen sirketimsi oluşum
korkarım bitcoin sonu da buna benzer olacak. ödeme aracını alıp yatırım aracına çevirdiğiniz an ve hiç kimse ödeme olarak kabul etmediği an ayrıca cüzdanınızda duran 20$ bitcoin için 10$ gönderim ücreti ödeyeceğinizi öğrendiğiniz an poker masasındaki o ilk bol para ile oturduğunuz ve kim kaybediyor acaba diye çevrenize baktığınızdan kısa bir süre sonra para azaldığında galiba o kişi benim dediğiniz anda mega holdings ya da bitcoin anlıyorsunuz.

bunu size 2010 yılından beri bitcoin ile ilgilenmiş biri olarak söylüyorum. cebinizdeki gerçek para ile sanal kripto para aldıktan 2000$ paranız 10000$ olduktan ve 10000$ karşılığı aç kaldığınızdan sonra oldukça saadetli olacaksınız emin olun.

kripto para ödeme aracıdır, yani siz birşey satın aldığınızda karşılığında kripto para ödemeniz gerekir. para ile para satın alınmaz. kanun hep budur, para ile para aldığınız bir anda kendinizi mega holdings'teki o gösterişli ilk zamanlardaki iş patronu havasında görmeniz bir süre devam eder.

gerisi pişmanlıktır, saadete kavuşursunuz.
tam bir ponzi. etrafımızda o kadar çok ponzi var ki bunun gibi hangisi gerçek hangisi sahte onu bile anlayamıyorsunuz. günlerce ekşi gibi platformlarda sierrahash gibi "sözde" cloud mining sitesinin reklamı yapıldı ve millet yatırım yaptı. bu "go go go mega" hadisesinin de reklamını az yapan yoktu bir zamanlar. neyse ki ömrü uzun olmayacak gibi.

bitcoin ile bu ponzileri karıştırmayalım lütfen. bitcoin ekonomik bir balon oluşturmuş olabilir ama asla bir ponzi değildir.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler