mailchimp

mailchimp e-posta bültenleri hazırlayıp gönderimini yapmak için hazırlanmış bir servistir. servis profesyonelce hazırlanmış yüzlerce hazır şablon arasından seçim yaparak kullanıcı veya müşterilere en verimli şekilde ulaşmanızı sağlıyor. mailchimp ile günde en fazla 2 bin ayda en fazla 12 bin mail gönderdiğiniz takdirde ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

mailchimp ile hazırlanan bültenler sosyal ağlarla entegre edilerek takibi yapılabiliyor. sosyal medya kampanyaları bile hazırlanabiliyor. servisin avantajlı bir diğer özelliği ise rss üzerinden otomatik olarak bültenler hazırlayabilmesidir. servisin mobil desteği de bulunuyor. bu sayede mobil kullanıcılarına kolayca ulaşabiliyorsunuz.

(bkz:wordpress ) için güzel eklentilere sahip, ne işime yarar demeden kullanılması tavsiye edilir genç blogger'lar için.
bülten ve kampanya mailleri göndermek için 1 sene kadar aralıksız kullandığım mail servisi. konuya hiç aşina olmayan biri için bile oldukça kolay kullanımlıdır. arayüzü oldukça kolay. bir önceki yazarın bahsettiği üzere hazır şablonlardan seçip kişiselleştirmek oldukça kolay. doğru boyutlarda görsellere sahipseniz ve metniniz de hazırsa, seçtiğiniz hedef gruba binlerce mail göndermek on dakikanızı alır.

en sevdiğim özelliği böl yönet yapmaya gerek kalmadan a/b testing yapabileceğiniz bir araç olması. göndermek istediğiniz maili üç farklı konu ile pilot gruplara gönderip, en çok reaksiyon alan mail konusu ile kalan dağıtımı tamamlayabilmektedir.

size de en sonunda oturup analizleri incelemek kalıyor. kimler açmış, ne kadar kişi tekrar maili incelemiş, mail nerelerde açılmış gibi gibi pek çok analizden çıkarım yapabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler