macbook pro 2016

touchbar özelliğinin eklendiği, kasanın inceltildiği ve usb-c haricinde başka portu olmayan apple marka dizüstü bilgisayar.

üretim ve tasarım kalitesi olarak göz kamaştırıcı bir teknoloji harikası. touchbar oldukça duyarlı ve hızlı yanıt veriyor. bu yeni donanıma destek sunan uygulama sayısı oldukça fazla. zaten apple da bunu özel olarak teşvik ediyor. fotoğraflar uygulamasında veya youtube'da video izlerken bile karşınıza özel kontroller geliyor. güzel olmuş.

ekranının ise bir önceki retina ekrandan daha canlı ve parlak olduğu söyleniyor ama ben karşılaştırdığımda aşırı bir fark göremedim bir önceki kasaya göre.

ilk defa bu cihazla birlikte apple, macbook pro serisinde renk seçeneği sunmaya başladı. daha önce bu imkanı 12" macbook'ta da sağlamıştı. şimdilik sadece uzay grisi ve gümüş seçenekleri var. altın ve rose gold da gelecek gibi görünüyor.

sonuç olarak güzel, ama usb-c portları dışında ı/o sunmaması nedeniyle şu an bunu alan dongle manyağı olmaya mahkum. ileride usb-c yaygınlaşınca tekrar düşünülebilir.
macbook pro ile 2011 yılında tanıştım. 2016 yılında bir yavaşlama söz konusu oldu ve 16 gb ram ile birlikte 500 gb sdd disk taktım. inanırmısınız şuan bilgisayar hala uçuyor. yenisini alma gereği bile duymuyorum.
singapur dan geçtiğimiz eylül ayında 4900 tl ye aldığımız laptop modeli. türkiye'de ki fiyatlar resmen çılgın atmaktadır. tavsiyem yurtdışından almanız. performans olarak harika, pil süresi sınıfında lider, retina ekran kristal gibi parlak, gayet rahat league of legends oynanıyor. tek kötü yanı 4900 tl ye kesinlikle bir 200-300 tl ekleme zorunluluğu, o da usb-c hub ihtiyacından dolayı.
touchbar özelliğini görünce içimin gittiği fiyatını görünce koşarak uzaklaştığım macbook pro modeli.açtığın programa göre touchbar'ın değişmesi inanılmaz güzel ancak elimiz v.b. çarptığında çıkacak sorunları bilemiyorum.(insanız sonuçta.) macbookların bir diğer güzel yanı olan batarya süresi de eklenince gayet başarılı bir alet oluyor ancak 5000 tl vermeye değer mi bilemiyorum.gerçi macbook'u bir kez alan en az 3 sene kullanıyor.
kendini tekrar etmeye başlayan apple'ın bu serideki en büyük 'toucbar' dır bu touchbar önceden yapılmayan birşeyi yapılır kılmayacaktır.örneğin tanıtım filminde insanlar fotoğrafları touchlarla ileri geri yaparak değiştirirken ,insanlar zaten mouseda bulunan scroll ile değiştirmekteydi ki bu bence daha pratik..
touchbar olmayan modelini birebir deneyimleme şansım oldu, öncelikle şunu belirtmek isterim ki touchbar için ekstra ücret vermek anlamsız olabilir, neticede cidden kullanışlı pek bir alanı yok. genel olarak kaliteli cihaz tâbi

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler