lyft

uber'le aynı işlevi gören, ulaşım üstüne bir mobil uygulama. sadece abd'de hizmet vermektedir ancak bir gün buralara da uğrar mutlaka.
henüz türkiyeye gelmeyen, abd merkezli ulaşım hizmetidir. abd için konuşmak gerekirse türkiyede uber'de olduğu gibi vito ile hizmet vermez, sedan araçlarla hizmet verir, (ki zaten uber de genelde sedan ile hizmet verir, diğer vip araçların sınıfı farklıdır.) fiyatı gerek taksilerden daha ucuz, gerekse de promosyonları ile uberden ve benzerlerinden daha ucuzdur.

sık sık yaptığı promosyonlar ile ciddi miktarlarda ucuza yolculuk yapmanızı sağlamanın yanı sıra konfor olarak da taksilerden bir tık üsttedir. tek eksiği türkiye'de olmaması ve abd'de de türkiye kredi kartları ile hizmet vermemesi hizmet almak için abd kredi kartına ihtiyaç duymasıdır.
google in en büyük şirketi alphabet hem ubere hem bu şirkete yarım milyar dolardan fazlar yatırım yaparak 2 şirketin de yatırımcısı konumunda ayrıca yakın gelecekte otonom araç sistemlerini bu araç kiralama olayına bağlayarak kendi kendine devir daim etmesi sağlanacağa benziyor.

düşünsenize arabanızı bırakıyorsunuz taksi gibi size gelir getiriyor.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler