ltc

litecoin yani kısaltması ltc. neredeyse bitcoine kafa tutacak bu gidişle. belki fiyat olarak şimdilik btc yi yakalayamaz ama yükselişinin yüzde olarak baktığınızda son bir senedir btc ile başabaş gittiğini göreceksiniz.

bir diğer konu da transfer süresinın çok hızlı olması. btc ile karşılaştırdığınızda btc den çok daha hızlı transfer yapılabilmektedir. bu da ltc ye olan ilgiyi daha da artırmaktadır.

son olarak geleceğin yatırım aracı diyebilirim....
alt birimi litoshidir. bildiğimiz satoshi gibi yani. değer olarak son bir iki gün içinde bitcoin'in uçması nedeniyle aralarındaki fark açılmış durumda ama gelecek vaad ettiğini söyleyen arkadaşlarım var. hatta şuan bir arkadaşım etherum ve litecoin mine ediyor.

transfer süresi hızlı olsa da litecoin btc gibi olamaz diye düşünüyorum. zira amazon'un btc ile ödeme alması gündemdeyken litecoin'in adı çok anılmıyor ortamlarda.
son hafta içerisinde en çok kazandıran coindir. bitcoin için altın benzetmesi yapılırken litecoin için ise gümüş benzetmesi yapılır. ani yükselmesinin altına yatan çeşitli nedenler iddia edilmektedir. bunlardan bazıları transfer yapılırken düşük ücret alınması ve bitcoin transfer ağındaki kısa bir sürelik tıkanık olmasıdır.
iki gün içinde büyük sıçrama yaparak 320 usd gibi değeri gören yatırımlık coinlerden biridir. son 24 saattir düşüş eğiliminde olsa da halihazırda satın alanların panikle satmaması kanımca daha doğru olur. zira bu piyasada sabırlı olan kazanır. geçmiş hareket grafiklerine bakıldığında da uzun vadeli kazandırma eğiliminde bir coin olduğu görülmektedir.
bu coin kesinlikle her açıdan btc'nin kat be kat üzerinde olması gereken tam anlamıyla gerektiği değeri görmeyen bir coin

kripto para ile ilgilenenler bilir az çok transfer hızını ve ücretinin btc'den daha iyi olduğu gerçeğini yanılmıyorsam yapılan 2. kripto para
1-) btc 2 -)ltc 3-) doge

not -) arkadaşlar kripto para dünyasında en mantıklı düşünce yine sizin düşünceniz fakat bir gerçek var ki ltc ethereumdanda btc'dende kat kat güzel bir coin portfolyonuzda bulundurun 1000 dolar hayal değil bu coin için size ufak bi hesap yapmak istiyorum,

coınmarketcap: 1 ltc = 298 dolar max supply= 84 milyon 1000 dolar olduğunu varsayarsak 84 milyar dolar bir hacme kavuşur ve inanın bu rakam olası eth 66 milyar btc 297 milyar o yüzden şimdi köşeye bırakacağınız 10 ar tllik ltc'ler size gelecekte güzel dönecektir.
2017 haziran'da 24 dolar iken 13 adet alıp bir kaç gün sonra sattığım, 2013 yılında ise faucet'lerden sürekli cüzdana çektiğim, ama cüzdan ve şifreleri hatırlamadığım için bana kalp ağrısı veren paradır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler