logitech m705

logitech'in çıkardığı en kaliteli farelerden biri olmaya aday. ilk bakışta ele biraz büyük gibi gelse bile kullandıkça aslında çok rahat olduğunun farkına varıyorsunuz.

üzerinde bulunan programlanabilir tuşlar vasıtasıyla sık kullandığınız şeyleri hemen elinizin altına alabilirsiniz. ayrıca pil ömrü o kadar iyidir ki en aşağı 3 sene pil değiştirmeden kullanabilirsiniz.
şişkin gibi dursa da baş parmak için yapılmış oyuğu ile ergonomik sayılabilecek kaliteli bir faredir. scrool tuşu başka logitech modellerine göre scrool karakterini değiştirmez. bildiğiniz scrool tuşuna basınca yapılan işleri yapar. tuşun karakterini değiştiren yani kayan ve hızlı hale getiren daha üstündeki tuştur. benim gibi scrool tıklamayı çok kullananlar için sırf bu yüzden vazgeçilmezdir. ayrıca 2 pil ile(2 pil haznesi var ama tek pille de çalışıyor) çok rahat 2 sene takılırsınız.
çizim için aldığım fare.
ergonomisi güzel. ancak scroll click yaparken aynı zamanda scroll tuşunun sağa ve sola yatırılarak basılan diğer tuşlara da istemeden basıyorsunuz. o yüzden scroll tuşunun sağ ve sol tarafa tıklama olayını kapatmak gerekiyor. bir de öyle her yüzeyde kusursuz çalışmıyor. benim masamda çalışmıyor çok camsı bir zeminde çalışmıyor. boyu ve ağırlığı konfor veriyor. bu arada scroll olayının kilitini kaldırınca scroll tuşu sonsuza kadar dönecekmiş gibi oluyor.
oyun ve profesyonel kullanım için biraz yavan ancak günlük ofis ve ev kullanımı için fazla fazla iyidir.

unifying alıcısı ile oda içinde uzaktan kullanım ile multimedia işlerini de halleder.

pili hakikaten efsanedir. 2 duracell pil ile gelir ve en az 2 sene pil ömrü sunar.

eli biraz büyük olanlar için yapısı ufak gelebilir.
pil performansı efsane olan mouse.başlarda alışmakta sıkıntı çekersiniz ancak o kadar rahattır ki sizi hiç zorlamaz.en güzel olan özelliği kesin pildir.mouse u alırken yanında pil alırsınız ve aldığınız pili 2 sene içinde unutursunuz, mouse pil konusunda o kadar başarılıdır.
memnun kalmadığım mouse. ergonomik olarak orta noktada bulunan roller ayar tuşu çok rahatsız edici. ayrıca farenin alt yüzeyinde bulunan lazer sensörü sol üst bölümde yer alması, yüzey değişimlerinde farenin saçmalamasına neden olabiliyor. tek güzel yani uzun pil ömrü. bu paraya daha kaliteli ürünler alabilirsiniz.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler