litecoin

piyasadaki en popüler kripto para birimlerinden birisidir. 2.5 dakika içerisinde işlem onayı vaadeder. google'ın eski çalışanlarından birisi olan charlie lee tarafından kurulmuştur. gelecek vaadettiğine inanılır.

an itibarıyla değeri 67.86 amerikan dolarıdır.
bir türlü beklenilen patlamayı yapamamış olan kripto para birimidir. teknik alt yapısı gayet iyi olmasına karşın ether nasıl bu denli yükseliyor da litecoin bu seviyelerde sürünüyor anlamak mümkün değil teknik analizlerle fakat ether'in arkasında ki esas güç ekibinin kripto piyasalarındsa piyasa yapıcı güce ve donanıma sahip olması lite'ın teknolojik alt yapısını gölgede bırakmıştır.
dün gelecek vaadettiğine inanılır demişim bunun hakkında ama yanılmışım. bitcoin'in rüzgarı ile hareket eder bu para. zaten charlie lee'nin amacı da bitcoin ile litecoin'in bütünleşmesidir.

olmaz olsun böyle kripto para. bitcoin'in %3 değer kaybettiği gün %4 değer kaybeder, bitcoin'in %10 değer kazandığı gün %6 değer kazanır. ne anladım bu işten ben?

adettendir an itibarıyla değeri 67,450 amerikan dolarıdır.
atanamamış bitcoindir. bitcoine göre aktarım hızı daha kolay olmasına rağmen nedendir bilinmez olması gereken seviyelerde değildir. kripto borsalarda bitcoin' e altın litecoin' e gümüş derler. kısaltması ltc' dir. türkiyede koinim.com sitesi ile alış-satış yapabilirsiniz. işlem hacmi en yüksek 3. borsadır ayrıca
bitcoin'in hızlısı diyebiliriz. lightening network isimli hızlı aktarım sistemini ve atomic swap özelliğini barındırır. şahsi düşüncem bitcoin'in aktarım ücretleri arttıkça insanlar buna kaymaya başlayacaktır. 90 dolar civarlarında geziyor ama 1 yıl içinde 3-4 binleri görebilir. bir gözünüz bunda olsun.
bitcoinin kuzeni altcoindir.
şuanki piyasa analizlerine göre uzun yatırımda kar ettireceği konuşuluyor. 10 dolar kadar bi yatırım yapacağım bende uzun vade için. elimde sağlam para olsaydı net 2000 doların üstünde rakamı düşünmeden yatırırdım. o derece stabil değerlere sahip çünkü kendisi.

dipnot: cüzi yatırımcıysanız zamanla(uzun vadede) paranızı 2 katına çıkarma ihtimali vardır.
insanlar ellerinde az tuttuğu için ve ayrıca foundation arkasındaki yapıda sağlam mining işleten devler olmadığından bana göre gelecek vaad ediyor olması imkansız. zaten charlie lee de ürettiği kripto para değer kazansın insanlar alsın tutsun satsın diye değil ben de bu işi biliyorum mantığında bir adam olduğundan hiç beklenen pik'i yapmayacak bir kripto para birimidir.
94 dolardan satarak tam olarak uçurumdan döndüğüm altcoindir. ancak o uçuruma kadar portföyümde fazlasıyla kâr oluşturmuştur. bitcoin'in kanlı gecesinde * büyük bir düşüş yaşayacağını biliyordum ancak 30 dakika daha bekleyerek büyük risk aldım. zaten bu iş risk işidir.
bitcoin in 11 bin doları aştığı şu günlerde herkesin beklentisi litecoin in de en azından biraz etheruma yaklaşması. ama malesef yeterince ilgi görmüyor ilginçtir. oysaki bedeva coin veren sitelerin bir çoğunda vardır. tanınma oranlarında ilk 5 e girer ama yükselmiyor işte namussuz.
açıkçası bitcoin'le yakın ilişkileri, bitcoin'e yakın marka konumlandırması ve "eski" olmasından kaynaklı isim tanınırlığından başka hiçbir şeyi olmayan bir coin. zaten şu andaki değerini de buna borçlu, bunlar da olmasa yüzlerce altcoin'in arasında bir yerde unutulup gidecekti. gelecekte de durumunun değişeceğini düşünmüyorum.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler