line 6 spider iv 15

başlangıç ve orta seviye için ideal bir amfi olup marshall mg15cfx gibi overrated ürünlerden çok daha iyidir. gitara yeni başlıyorsanız ya da belirli bir seviyeye geldim artık diyorsanız aradığınız budur ve transistörlü amfiden lambalı amfiye geçiş sürecinde her isteğinize cevap verir. gibson sg ile kusursuz çalışır. sesi düşük gelir gibi bir endişeniz ise asla olmasın. çünkü yüksek, bizzat şikayet almışlığım var ve master volume çeyrek falandı. *

başlangıç için idealdir; çünkü 4 amfi modeli ile birçok tarza hitap eder. ister klasik rock çalın, ister psychedelic rock, ister blues, ister heavy metal, ister doom metal... hepsinin tonunu yakalayabilirsiniz.

orta seviye için idealdir, beraberinde gelen efektler yaratıcılığınızı perçinler. kaldı ki gitarınızı bu amfiye bağladığınızda "benim kızım böyle ses veriyor muydu yaa" demeniz de olasıdır.

teknik özelliklerine gelecek olursak 15 watt'lık 1 adet 8 inchlik hoparlöre sahiptir. drive, bass, mid, treble ve channel vol olmak üzere 5 ayrı ayar potansı ile bunlara ek olarak iki adet efekt potansı ve bir adet master volume potansı bulunmaktadır. efekt potansları 270 derece dönme kapasitesine sahip olup kendi içerisinde 90'ar derecelik efektlere bölünmüştür. ilk efekt potansı ile flanger/chorus, phaser, tremolo efektleri elde edersiniz. ikinci efekt potansı ile sweep echo, tape echo ve reverb efektlerini elde edersiniz. oldukça kullanışlı olup, sizleri bir müddet pedal masrafından da kurtarır.

tek gitar girişi bulunan amfide, ayrıca stüdyo kalitesinde temiz kayıt almanızı sağlayacak record girişi de bulunmaktadır. 6,35 mm'lik bu jack girişi apartmanda iseniz hayatınızı kurtaracaktır, çünkü çevreden gelecek gürültü şikayetlerini bu jack'e bağlayacağınız headphone ile çözeceksiniz. 1 adet 3,5 mm'lik cd/mp3 jack girişi sayesinde de bilgisayarınızdan açacağınız ses dosyalarını da amfi hoparlörüne verebilir, hatta üzerine çalabilirsiniz.

amfide clean, crunch*, metal ve insane olmak üzere 4 adet kanal tuşu bulunmakta ve kanallar arasında tek dokunuşla geçmeniz mümkün. en güzeli ise potanslar aracılığı ile oluşturduğunuz ve hoşunuza giden bir tonu o kanalın tuşuna basılı tutarak kaydedebilirsiniz. amfinizi kapatsanız da hatta potans ayarlarında oynama yapsanız da eski tonunuzu kaydettiğiniz kanal tuşuna bastığınızda, tonunuz karşınızda olur. bir diğer güzellik ise line 6'nın sitesi üzerinden belli şarkılara ve gitaristlere özel kanal ve efekt ayarlarından da yararlanabiliyor olmanız.

bunlar dışında basılı tuttuğunuzda tuner'ı aktif eden (evet tuner işlevi de görüyor) normal kullanımda ise efektlerin yankılarını ve sıklıklarını kontrol etmenizi/ayarlamanızı sağlayan tuner/tap tuşu bulunmaktadır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler