libreoffice

microsoft office in ücretsiz rakibi.open office den ayrılan ekibin ayrılmasıyla kurulmuştur.şuan piyasada en iyi ücretsiz office programı olarak kabul görmektedir.docx uzantısında da dosyaları kaydedebilir veya docx uzantılı dosyaları açabilir.c ile yazıldığı için biraz yavaştır.son olarak da açık kaynak olduğunu belirtelim.
açık kaynak kodlu, ücretsiz olan bir office yazılımı.rakibini microsoft office olarak görmek doğru olmaz, sonuçta birinin arkasında milyarlık şirket var, diğerinin arkasında ise kimse yok.

linuxta v.b. otomatik olarak yüklü gelir.bununla tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.microsoft office dosyalarını v.b. açıp üzerinde oynama v.b. yapabilirsiniz.
çok bir işe yaramayan olmasa da olur diyebileceğiniz bir program açık kodlu fakat office bu işte daha iyi o zaman kasmaya ne gerek var dedirtiyor insana tabi office'e o kadar para vermeme diyorsanız iş görecek bir program.

word programıda yıllardır esasında çok büyük değişikliklere uğramamış olduğu da bir gerçek buda konunun diğer tarafı.
libreoffice'in çok bir işe yaramadığını söylemek için önce microsoft office'in hangi işe yaradığına cevap vermek gerekiyor. hatta microsoft office olmasa da olur diyebiliyorsanız ne mutlu size. hatta abartıp windows da olmasa da olur diyebiliyorsanız çok şanslı bir insansınız.

office denilen paket programın içindeki word excel gibi salak saçma programların bir halta yaramadığını anladığınızda dünyaya bakış açınız değişebilir. hatta böyle insanlara ciddi işler veriyorlar emin olun.

bence kendinize sormanız gereken soru word nedir excel nedir vereceğiniz cevabı buraya yazın sonra libreoffice hakkında konuşalım.
vaktinde microsoft office kurmak için bilgisayarımda yer olmadığından dolayı kurduğum program.

o zamanlar office tarzı programlarla çok ilgilenen birisi olmadığımdan aklımda kalan birkaç özelliği var.

ilk olarak microsoft office programının o zamanki halinden zerre kadar eksik yanı yoktu. ihtiyacım olan her şeyi rahatça yapabiliyordum. hatta dönem ödevi yapmışlığım vardır bu programla. hiç zorlandığımı da hatırlamıyorum.

diğer özelliği kullanımının çok rahat olmasıydı. hiç zorlanmıyordum. sanki yıllardır libreoffice kullanıyormuşum kadar rahattım.

bir başka özelliği hiç kasmamamsıydı. microsoft office baya kasıyordu o zamanlar. örneğin powerpoint aşırı derecede kasardı bilgisayarımda. libreoffice kurduktan sonra ödevi yaparken hiçbir kasma mevcut değildi.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler