lg

1947'de kurulan güney kore menşeli şirket. telefondan ev elektroniğine, beyaz eşyadan bilgisayar donanımlarına kadar geniş yelpazede ürün üreten teknoloji şirketi.

televizyonları inanılmaz kalitelidir. şimdiye kadar pişman olana rastlamadım. cep telefonlarını deneme fırsatım ise olmadı.
dünyanın sayılı ekran ve yarı iletken üreticisi.cep telefonu piyasasındaki yerlerini her geçen yıl kaybetmelerini bir türlü önleyemeyen şirket.türkiyedeki teknik desteklerinin de oldukça kötü olduğunu belirteyim.özellikle aldığınız tvde ölü pixel varsa..
lg firmasının plastik hammaddeleri üreten bir kolu da bulunmakta ve bu konuda dupont , dow gibi dünya devleriyle yarışmaktadır. güney kore'nin en bilinen teknoloji firması olup; taşınabilir hard disk ve pen drive konusunda da iyidir. cep telefonu pazarında da hatırı sayılır bir yeri vardır.
http://www.lg.com/tr/twin-load

bu ürünle gerçekten marka değerine, tasarımlarına, her zevkten kişiye hitap edebilmesine büyük saygı ve hayranlık duyduğum firma.
bundan 15 yıl önce dvd-rom'larında üretimden kaynaklı kronik sorunlar vardı. aynı durum 10 yıl önce televizyonlarında yaşandı. aynı durum yakın zamanda telefonlarında yaşandı. çok büyük ve onlarca farklı teknolojik alet üreten bir şirket için normal olarak görülebilir belki ama göze batacak kadar da sık yaşandığı için uyarmakta fayda var. bir şey kesin ki ismi dayanıklılık getirmiyor akla.
televizyonları kaliteli bir marka olsada telefonlarında genellikle sorun çıkarır.ekranlarında son zamanlarda ortaya çıkan ghost screen sorunu vardır.ve son amiral gemisi (lg v30'u saymazsak) donanım olarak bile rakiplerinin gerisinde kalmış.geçen senenin işlemcisi olan snapdragon 821'i kullanıyor.uzun lafın kısası telefonlarını önermem ama televizyon alacaksanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
güney koreli menşeli teknoloji şirketidir kendisi baylar bayanlar.

teknolojinin her alanında görmek mümkündür lg'yi. şirket g2 modelleriyle güzel bi ün sağladıktan sonra herkesin sövdüğü g3 ve g4 telefonlarını çıkardı. bu modellerden sonra şirkete olan güven azaldı normal olarak. kendilerini kinder sürpriz olarak tanımlamakta mümkün. en son çıkan g modeli iyide olabilir kötüde olabilir ama tavsiyem kendinizi riske atmamanız.
telefonları ucuz olduğu için her seferinde inceleme altına aldığım, ve yine her seferinde bir kronik sorunu olduğunu öğrenip vazgeçtiğim firmadır. bu firmadan monitör ve televizyon alınır ama telefonlarına şüpheyle yaklaşın. telefon piyasasında güçlü bir potansiyeli var ancak bir türlü kendini gösterememektedir. o kadar çok kronik sorunlu telefon üretti ki lg v30'a bile şüpheyle bakmaktayım. adını temize çıkarmak için bayağı uğraşmaları gerekmektedir. bu konuda en önemli silah fiyattır. ya fiyatları düşürmeliler ya da kablosuz şarj ve kablosuz kulaklık gibi aksesuarları hediye olarak vermeliler. başka türlü ne yazıkki başarılı olamazlar.
cep telefonu'ndan, klimaya ,televizyona birçok elektronik aleti üreten güney kore menşeili firma aslında kısaltılmış hali lg dir açılımı için (life's good) klima ve televizyonlarının kalitesi kadar telefonlarının da kalitesizliğimeşhurdur
ceosu koo bon-moo olan güney koreli elektronik, finans, v.b holdingi. 1947 kurulmuş olup koo ailesi tarafından yönetilen bir aile şirketidir. ülkemizde arçelik ile klima üretim ortaklığı bulunmaktadır.
http://www.lg.net/
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler