lg g5

2016 yılında (bkz:lg) tarafından piyasaya sürülen amiral gemisi akıllı telefon.

modüler tasarımı, (bkz:lg friends) adlı ek olarak satın alınabilecek ürünleri ile beraber ilk modüler amiral gemisi telefonlardan biridir. fakat sonradan ortaya çıkan batarya kısmını cihaza sabitleyen çentiğin kırılması gibi, (bkz:lg g4)'te karşılaşılan bootloop gibi sorunlar nedeniyle beklenen satış performansını gösterememiştir.
lg firmasının kritik sorunlarının devam ettiği modeli. lg ne zaman bir telefon çıkarırsa bir süre bekleyin, çünkü kronik bir sorun çıkma ihtimali oldukça yüksek. bir de bu telefon gibi modüler bir tasarıma sahipse (tak çıkar) iyice düşünerek alın.
önceki modellerden ayrı olarak tamamen sıfırdan tasarlanan metal kasasıyla gayet sağlam bir telefon. 135 derecelik lensi rakiplerine göre daha geniş açılı fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. kameranın açı noktasında gelişmiş olmasından ötürü 0.5x lik zoom out özelliğine sahip nadir telefonlardan.

ıps quantum görüntü teknolojisiyle güneş ışığında ekran parlaklığını ayarlayarak görüntü bozulmasının önüne geçiyor ki bu teknoloji halen iphonelarda dahi bu kadar gelişmiş değil.

tek bariz eksisi 3 gblık rami ki dönemine göre biraz düşük bir rame sahip.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler