lg g4

2015 yılında lg tarafından piyasaya sürülen amiral gemisi akıllı telefon.

bu cihaz çıktıktan kısa süre sonra ortaya çıkan "bootloop" yani başlangıç döngüsü problemi nedeniyle lg'nin başını bir hayli ağrıtmıştır. servis tarafından anakart değişimi ile çözülebilen bu soruna rağmen kamera bakımından günümüz cihazlarıyla kafa kafaya bir performans sergilemekte.
geçen sene ithalatçı garantili olanlarının 1200 liraya düşmesi sonucu kapış kapış giden ama birkaç ay sonra alanların çoğuna pişmanlık duygusunu sonuna kadar yaşatan telefon. lg g3 gibi bu modelde tam bi fiyaskodur. dolayısıyla lg pişmanlıktır diyorum ve kimseye almasını tavsiye etmiyorum.

telefonun piyasadan toplatılmasından bahsetmiyorum bile.
lg g3'de ki anakart sorunlarını "başarılı" bir şekilde devam ettiren lg modelidir. ışık izi etkisi özelliği ile kamerası ışık huzmelerini dahi yakalayabiliyor ayrıca lazer odaklanması da muadili telefonlarla yarışmasını sağlamış.

önceki modelde ki anakart sorunlarını işlemci hızıyla aşmaya çalışmışlar çift çekirdekli işlemcisi var ayrıcalg g3'e göre daha kibar bir tasarımı var fakat lg g5'e kadar bu sorunlar müşteriyi tatmin edecek kadar iyi çözülememiş. fiyat/performans açısından çok daha iyi telefonlar var.
aşırı ısınma ve ısınma ve ekran sararması gibi kronik özellikleri bulunan telefon. bu iki olumsuzluğu dışında tasarım olarak gayet şık, ekran boyutu ideal, görüntü ve fotoğraf kalitesi çok iyi olan bir model ancak deri arka kapağı zamanla aşınıyor ve çok kötü görünüyor.
telefon tasarım olarak oldukça hoş.özellikle arkasındaki deri kapak size premium bir his veriyor.ancak herşey tasarım değil, cihazın sorunları tasarımın önüne geçiyor.öncelikle donanım özelliklerine gelirsek:
- 5.5" 1440p ekran
- 32 gb hafıza,
- 3000 mah batarya,
- 3 gb ram,
- 13 mp arka, 8 mp ön kamera,
- kavisli ekran,
- snapdragon 808 işlemci.

donanım olarak gayet başarılı bir telefon olmasına karşın telefon şarj konusunda oldukça kötü bir performansa sahip.kamera performansına gelecek olursak oldukça bize oldukça başarılı bir kamera sunuyor.en korkutucu kısım kronik sorunları olması.özellikle ekran tarafında ölü piksel v.b. çok fazla oluyor.dikkatli yaklaşılması, iyice araştırılması gerekiyor.
g2 gibi efsane bir telefondan sonra çıkan lg şirketinin bir ucubesi. mayıs 2015'ten beri kullanıyorum ve fotoğrafları haricinde hiçbirşeyden memnun değilim. dikkat edin şarjınız 2 saat sonra bitebilir. hem de hiç kullanmadan.
kronik sorunları nedeniyle alınması taviye edilmez ancak bootloop'a düşmediği sürece fiyat-performans olarak tatmin edici bir telefon. fotoğraf kalitesi gayet iyi.
tasarımı çok şık olsa da, kullanım açısından 2 küçük sorun teşkil ediyor:
* ses tuşlarını arkada olması kullanımı zorlaştırıyor. hem alışması kolay değil, hem alışıldığında dahi yan tuşlardan daha kullanışsız. düz zeminde ya da araçta tutacak ile kullanırken tuşlara ulaşamıyorsunuz
* kavisli arka yüzey, düz zeminde kullanırken sıkıntı yaratıyor.
lg'nin 2 efsane telefonundan birisi. diğeri ise g3. ne yazık ki bir daha bu seviyelerde bir telefon üretemediler bana göre. şu an da lg'nin alınabilir telefonu yok. eğer bulabilirseniz çok uygun fiyatla lg g4 alabilirsiniz. büyük ihtimal bütün işlerinizi görür. tek beğenmediğim şey lg'nin telefonlara düşük kapasiteli bataryalar koyuyor olması. buna rağmen bir de ekran çözünürlüklerini çok yüksek tutuyor. ona batarya mı dayanır? yine de lg g4 gayet başarılı bir cihazdır.
soba.. evet yanlış duymadınız. kış aylarının vaz geçilmesi bir telefon.. batarya ısınması konusunda hala lider bir telefon.. g3ten beri gelen bu sorunu hala çözemediler.. alacaklar için öneririm ama ısınma sorunu dert etmiyorlarsa eğer..
bu telefonların bir serisi tamamen çöktü 2 arkadaşım muzdarip bu durumdan . ayrıca ısınma sorunu olan bir telefon almanızı tavsiye etmiyorum.
  • /
  • 3

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler