lg g3

kullanımı, hızı güzel. ancak telefonu alalı daha bir yıl olmadan telefon kapandı tekrar açılmadı. neyseki garanti süresi içerisinde oldu. garantiden anakartı değiştirdiler. anakart sıkıntısı kronik sanırım internette bununla ilgili şikayetler çok. alacak olanlar göz önümde bulundursun.
telefonun ön yüzünde fiziksel bir tuş bulunmamaktadır , ekrana çift tıklayarak telefon kilidini aktifleştirirsiniz.wifi gücü anlamında samsung,meizu gibi rakiplerinin biraz gerisindedir ,ortak kullanım alanlarında wifi den cok birşey beklemeyin.2gb ram günlük kullanımda yeterlidir ve 2.5 ghz hızında işlemciye sahip,bataryası 1 1.5 yıl kullanımdan sonra ciddi derecede zayıflıyor ,yedek batarya alarak uzun süre kullanabilirsiniz.
lg g2 efsanesinin ve g serisinin devamı. ne yazık ki lg g2'de gösterdiği başarıyı bu telefonda gösterememiş, kullanım ömrü çok daha kısa bir ürün ortaya koymuştur. 2 seneden uzun g3 kullanabilene pek rastlanmamaktadır.
lg g2 çok iş yaptıktan sonra snapdrogon 1000 işlemcisi ile piyasayı gene allak bullak eden olan telefon. işte karşınız g3. sistem özellikleri açısından mükemmel bi telefon olarak düşünülürken alan herkesin elinde patladı. ithalatçı firma garantili olduğu için telefonunun garantide olduğunu unutanlar oldu. çok güzel görünmesine rağmen bu model patladı malesef.
bir sürü kronik sorunu olan model. ayrıca telefonda herhangi bir fiziksel tuş bulunmuyor. (ses tuşları ve aç kapa hariç.) kimi bu özelliği seviyor ama bence fiziksel tuşların verdiği his ayrı bir güzel. zamanında oldukça iyi donanımı ve fiyatıyla karşımıza çıkmıştı ancak kronik sorunlar işte. en güzel yanlarından biri çift tıklamayla telefonu açıp kapatmaktır.
özellikleri bir zamanlar gerçekten rakiplerini alt eden güçlü bir telefondu ancak belirtildiği üzre birçok kronik hatası olduğu için uzak durduğuma sevindiğim bir telefon modeli oldu sonraları, kronik hatalarına örnek verecek olursak : hayalet ekran sorunu ,batarya zayıflama sorunu ,ekranın açılmaması vs...
zaman zaman yavaşladığı belli oluyordu. fiziksel tuşunun olmaması ciddi sorun yaratıyordu ancak fiyatına göre performansı gayet iyi bir telefondur. kamerası da dönemine göre gayet başarılıydı.
telefonu ilk elinize aldığınızda 2, 3 yıl kullanacağınızı düşünüyorsunuz ama bikaç ay içinde sorunlarla karşılaşmaya başlıyorsunuz. bunların başında ısınma sorunu geliyor. şarja takılı iken kullanmayı denememenizi tavsiye ediyorum.artık o kadar yüksek ısıya ulaşıyordu ki patlamasından korkuyordum. tabi ısınma sorununun yanında yavaşlamalar da oluyor. yani alınacak telefonlar arasına girmeyi hak etmiyor diye düşünüyorum
iki senedir kullanmakta olduğum cep telefonu. hafızası 16 gb ve 32 gb olmak üzere iki çeşidi vardır. 16 gb'lığın ram'i 2 gb, 32 gb'lığın ram'i ise 3 gb'tır.

ekran boyutunun 5.5 inch olması ve telefonun ön yüzünde tuş olmaması kanımca telefonun en cazip özellikleri.

günümüzde artık ana telefon olarak kullanmak için biraz alt segment kalsa da, yedek telefon olarak kullanmak için ideal.
3sene önce hayran kalarak aldığım ve şarj aleti kaynaklı üstünde 2batarya öldürdüğüm telefon. 3. batarya 2 gün sonra elimde olacak inşallah. android 6 ya geçtikten sonra hafiften kasmaya başlasa da günlük kullanım için hala ideal. ön kamerası idare eder,arka kamerası hala çoğu yeni çıkan telefonlara göre üstündür. ppi oranı lg nin telefonun en sevdiğim özelliği. mevcut çözünürlük sebebiyle şarj dayanmasa da oyunlar ve videolar için mükemmel. ama şöyle bir yanı var ki ben şanslıydım ve telefonum arızalı çıkmadı. benden görüp 3 4 arkadaşım da bu telefondan aldı ve şu an başka hepsinin 1 2 yıla kalmadan telefonları çöp oldu. 2. el olarak almanızı tavsiye etmem çünkü millet arıza gördüğü vakit elinden çıkartmaya çalışıyor.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler