letgo

  • /
  • 6
son dönemde popülerliği ve kullanımı düşmeye başlamış uygulama.1 yıl önce bildiğin bir sürü şey bulabiliyordun satabiliyordun ama şimdi ıssızlaşmış durumda denk gelmen gerek istediğin şeyi bulabilmen için.artık az reklam yapmasından mıdır nedir.
koyduğum hiç bir ürünün satılmadığı, ya da 50 tl lik ürüne 5 tl vermeye çalışan (siz oranı anlayın...) insanlarla dolu platform... neden hala yüklü bilmiyorum telefonda :) sanırım alanında tek olan ürünler ya da cidden kelepirler satılabiliyor sadece.
sadece bir kere arabamı ilana koymuştum. bir kişi aynısını benim belirlediğim fiyatın epey altına geçen hafta gördüğünü iddia etti. o halde onu alın dedim param yoktu dedi o fiyata verirsen alayım dedi. yine paranız yok dedim uzatmadım. hasılı satıcılarla hemen iletişime geçebilme özelliği iyi olmakla beraber ben yaptım oldu mantığı ile iş yapmaktalar. ayrıca kadınlara sarkıntılık had safhada. müşteri güvenliği vs yok. sadece sıkıcı geçen günlerde vakit geçirmek için bakınırım hepsi bu. ne alın, nede satın.
konumdan ilanlar bulunmasi falan eyvallah ama ölûcü kayniyor sitede. telefon ilani veriyorum , karsiliginda cd takas eden, antik esya teklif eden mi ararsiniz ... kitlesi pek sacma yoksa mantigi gayet guzeldi. reklamlariyla da aklimizda kalici bir yer edinmistir .
hangi ürüne teklif gönderdiysem doğru düzgün yanıt alamadığım bir platform. tabii ki uygulamayı suçlamıyorum ama üye profilinin büyük bir çoğunluğunun alım satım yapmaktan çok başka amaçlarla orada bulunduğunu düşünüyorum. ayrıca ikinci el fiyatlandırmaları da oldukça yüksek buluyorum.
şu ana kadar hiç bir ürün alıp satmadigim ama telefonda uzunca bir süredir duran uygulama. arada girip bakıyorum zevkli oluyor. insanlar nelerini nelerini satıyor. kokuşmuş elbisesini mi satan dersin şarj almayan telefonunu satan mi. çok fazla satışın olduğuna inanmıyordum ki arkadaş arabasını letgo dan satana kadar.
herhangi bir şey satmak istemiyorsanız buyurun size mükemmel bir uygulama. şimdiye kadar 5 farklı ürün koydun 5 inde de ne arayan var ne soran. gerçi bir kaç kişi sordu hakkını yemeyeyim. 150 liraya koyduğum sıfır bir diesel marka ayakkabı için fiyatın çok yüksek olduğunu indirim yapabilme ihtimalim olup olmadığını sordu bir alıcı sonrası kafandaki fiyat nedir ona göre indirim yapayım dedim, verdiği cevap 35tl. :) daha fazla bir şey yazamadım.
#11050 @camuran a kesinlikle katılıyorum.aslında program üreticileri tarafında mantıklı bir proje olsa da ülke de troll amaçlı kullanıldığından gerçek amacının çok farklı şekilde kullananlar mevcut.
örnek vermek gerekirse
yeni 20 lirayı sırf gıcır gıcır diye 25 liraya satmaya çalışanlar,
ekmeğin yarısını yiyip 50 diye ilan verenler,
arabanın jant kapağını koyarak fiyat verenler,
terliğin tek kısmını yada ayakkabının tekini ayakkabının yarı fiyatına satmaya kalkanlar,
daha sayamayacağım niceleri troller letgoda.

onun dışında ilan verdiğiniz zaman alakasız saçma fiyat teklifleri duymak istiyorsanız aradığınız siteye hoşgeldiniz.
bazen cevaplar saç baş yoldurabiliyor.
ben mouse u ilan olarak açmışım takas yok yazmışım adam ütü masasıyla takas olur mu diyor.ne dersin bu adama :)

bir de o kadar çok reklam yatırımı yaptılar ama amacı dışında herşey için kullanıldığını düşünüyorum.
kimse bana bu uygulamayı övmesin kardeşim. rezalet bir alışveriş uygulaması.

hangi ürünü koyarsanız koyun gelen sorular belli. "ürün hala satılık mı?" "takas olur mu?"

güzel kardeşim. ben 100 tlye sıfır, marka saat satıyorum. adam bana abidik gubidik ürünler sunuyor takas için. şaka gibi uygulama.
letgo'nun ilk kuruluş mantığı çok doğru bir nokta olsa da istenen başarıyı yakalayamamasının sebebi, ulusal kanallarda çıkan reklamlarında yaptığı çok önemli bir hatadır. ilk andan itibaren sadece satış odaklı davrandılar, herkese fazlalıklarını yüksek bir fiyattan satmanın cazibesini gösterdiler. insanlarda sanki oraya ikinci el bir ürünü neredeyse sıfır fiyatına koyunca hemen birisi gelip alacakmış gibi bir algı oluştu. ama bu durum, ticaretin diğer tarafı olan alıcı için hiç doğru bir mesaj olmadı. reklamların fikir altyapısında "herkes bol bol fiyatlardan elindekini satsın, biri gelir mutlaka alır" mesajı var. peki sistemdeki o biri kim, yine o sistemi kullanan kişiler. herkes reklamların cazibesinden etkilenip elindekini ederinden fazla koyup satma uyanıklığı yaparsa, aynı bireyler birşey alırken de bilir ki o sistemden birşey alınmaz. o yüzden de pek birşey satılmıyor, koyulan ürünlerde genelde sonuçsuz saçma pazarlıklar ve ölücü tekliflerden başka birşey yok. herkes birbirinin foyasının farkında. sistem büyük bir strateji hatası yaparak böyle hatalı bir algının üzerine kurulunca haliyle tıkandı. bu yatırımı yapanlar eğer şu anki durumdan memnun değillerse kendilerine bir an önce negatif algıyı kırıcı reklamlar yayınlayıp alışveriş içeriğini biraz canlandırmalarını tavsiye ederim. yoksa yolcudur abbas durumu yakındır.
  • /
  • 6

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler