letgo

  • /
  • 6
ister alıcı ister satıcı olun, karşı tarafın aklı başında olanına denk gelebilirseniz rahat bir şekilde elinizdekini nakde çevirebildiğiniz veya uygun fiyata ihtiyacınız olan bir ürünü alabildiğiniz "değiş tokuş" aracı.

sisteme yüklediğiniz ürün için eğer sabırlı ve soğukkanlı olabilirseniz bir şekilde o aklı başında alıcıyı buluyorsunuz. tabi bunun için bol miktarda "hala satılık mı" şeklindeki otomatik mesaja ve yazdığınız fiyatın onda birini teklif edebilen ölücülere karşı pes etmemeniz gerekebiliyor.

sinir bozucu özellikleri de mevcut, örneğin bir ürün ararken mutlaka konum belirtme zorunluluğunuz bulunuyor. atıyorum adana'dasınız ancak aradığınız ürün belki ankara'da var ancak siz arama konumunu ankara yapmadığınız sürece o ürüne denk gelemiyorsunuz.

ayrıca ürün güncelleme için artık para istemekte. ancak bu sorunun çözümü için ürünün açıklamasında veya fiyatında bir güncelleme yaparsanız ürün yeniden yayınlanıyor. bu da sistemin bug'u olarak dursun bir köşede.
hiç memnun değilim kendisinden. şimdiye kadar onlarca ilan koydum. genelde sahibinden.coma da koyuyorum. paralel giriyorum yani ilanları. letgo’da şimdiye kadar bir tanesini satamadım. anca fava atıyorlar sinirim bozuluyor. eşyaları satmadım da değil. diğer siteden elimden çıkardım. çok eksiği var gerçekten.
aslında çok yararlı bir oluşum ancak herhangi bir güvenliği yok. yani bir sözleşme filan imzalama davası olmadığı için karşı tarafın herhangi bir dolandırıcılık girişiminde zap diye ortada kalma tehlikesi var. bir de insanlar sürekli soruyor alan filan yok yani kullanıcısı sahibinden.com kadar fazla değil.
şimdiye kadar hiç bir satamadığım uygulama, kullananların çoğu ikinci eleşya alıp satan ölücüler 400 tl fiyat biçtiğim ürün 30 tl teklim eden kişiler ile dolu, troll kullanıcıları da çokca kullandığı uygulama.
sitenin ara yüzünün çok tuhaf geldiği, reklamlarına yapılan yatırımın satış prosedürü ve güvenliğine harcaması gerektiğini düşündüğüm, alış yapmak isteyenlerin buldukları ürünleri elden teslim almalarını tavsiye ettiğim bir site.
aylardır ürün satamadığım alışveriş uygulaması.

kendisini çok çok yararlı bulmak ve beğenmekle beraber bazı sıkıntılı konularada değinmek istiyorum. öncelikle uygulamanın kendince ban sistemi geliştirmesi gerekiyor. gereksiz sohbetin bile cezası olmalı fikrimce. adamlar sürekli troll olsun diye hala satılık mı yazıp sonra almıyorum çekiyorlar.
ölücü aç insanların akın ettği leş bir servis haline gelmiştir. sıfırı 6000 lira olan mala ardı ardına 800, 1200 lira gibi komik tekliflerin yağdığı bir sitedir. alımda kullanırım ama satım pek göz atmıyorumş
güzel ve pratik uygulamadır. satılacak ürünlerin fotoğrafını çekip, beklemeden hemen ilan verilebiliyor. uygulama sayesinde evde fazlalık duran gereksiz eşyalarımı cüzi miktarlara sattım. uygulama olmasaydı bide o eşyaları evden atmak için hamallık yapacaktım. ancak uygulamanın eksikleri de vardır. en basitinden şehir seçimi bile tam yapılamıyor.
bugüne kadar onlarca kez alışveriş yaptığım ve hala kullandığım uygulama.

en güzel özelliği sizin çevrenize göre kişiselleştirilmiş arama kısımı, sadece yakın çevreden satılık eşyalar sunuyor size eğer herhangi bir şey beğenir de almak isterseniz satıcı ile mesajlaşıp buluşup alırsınız. ya da tam tersi elinizde kullanmadığınız bir eşya var ve satıp değerlendirmek istiyorsunuz abi çek fotoğrafını yükle fiyatı uygun tutarsan hemen gidiyor ben evimde kullanmadığım blender vardı onu bile sattım burdan ne var ne yok alıcısı çıkıyor.

çok saçma bir şekilde bozuk para satanlar var adam 15 temmuz parasını satıyor kafayı yemiş olmalılar 1tl olan bozuk paraya 5 tl istiyor

not: eğer sinirlerinize hakim olamıyorsanız sakın kullanmayın uygulamayı çünkü ölücü mezarcı doluşmuş. sizin 1000 tl yazdığınız şeye 300 vereyim 200 + mp3 çalar vereyim gibi tekliflerle karşınıza çıkabiliyorlar bana birisi 10 tane bıldırcınım var işte bunlar günde şu kadar yumurta veriyor şu kadar para ediyor bir ayda parasını çıkartacaksın gibi takas teklifiyle geldi abi telefonla bıldırcın takas mı edilir
tek bi ürün bile satamadığım uygulamadır letgo. nedendir bilmiyorum ama ucuza koyduğum ürünlerime hiçbir tepki gelmiyor. öne mi çıakrtmadılar acaba diye düşünüyorum bazen.
kullanışlı başarılı bi uygulama bu arada. insanların kullanmadığı ürünleri bu şekilde ihtiyacı olmayan birine daha ucuz şekilde ulaştırması gerçekten ekonomideki döndürülebilirliğe büyük katkı sağlıyor. bu açıdan faydalı buluyorum.
  • /
  • 6

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler