letgo

  • /
  • 6
muhakkak ki çok başarılı satışlar/alışlar yapan vardır ama bir iki denemenin ardından hayatımdan çıkardığım platform. derdi alışveriş yapmak olmayan, saçma insanların yanında bir de ölücünün de ölücüsü tipler var ki ürüne çamur atarak fiyat düşürebileceğini sanıyorlar. öyle tekliflerle geliyorlar ki o fiyatlara ürün vereceğime çöpe atarım daha iyi. elektronik ve küçük ev aleti ekseninde dönen tecrübelerim iyi bitmediğinden bir süreliğine hayatımdan çıkardığım platformdur kendisi.
teknolojik açıdan iyi ama kullanıcı kitlesinden kaybeden bir diğer alışveriş platformu. android uygulaması gayet başarılı ve hızlı bir şekilde ilan koymaya izin veriyor, bu açıdan başarılı.
rezalet ötesi uygulama

mantığı gerçekten güzel. fakat kullanıcı seviyesine bakıldığı zaman yerlerde sürünüyor. piyasada 500 tl değerinde olan ürüne 5 tl teklif edenleri gördü bu gözler. hele ki "bu ürün hala satılık mı" mesajlarından sonra sohbetin komple kesilmesi durumu komedi. kısacası sağlam fikir, yanlış kullanıcı grubuyla çöp olmuş durumda...
ikinci el eşya alımı - satımı için geliştirilmiş uygulama.insanlar ihtiyaçları olmayan şeyleri buraya koyarak satmaya çalışıyor.aslında güzel bir fikre sahip olan bu uygulama insanların kötü kullanımı sebebiyle gitgide kullanılmaz hale gelmiştir. mesela bir ürün koyarsanız illa bir ölücü gelip fiyatının 10 da 1'ini teklif eder.yoksa rahat duramaz.ya da kullanılmış prezervatif satan herifleri görebilirsiniz.
ikinci el eşyaları kullanıcıları buluşturarak ticaret imkanı tanıyan web sitesi. burada ufak tefek 6-7 seferde yaklaşık 200 tl' lik eşya sattım ve sattığım insanların hepsi düzgün insanlardı. bir tanesiyle hala arada telefonlaşıyor hal hatır soruyoruz birbirimize. sitenin ürünleri kategorilere ayırırken büyük başarısızlığı söz konusu. arama yapınca alakalı alakasız bir sürü ürün çıkıyor karşınıza, ürünlerin arasında kayboluyorsunuz. sitenin tek gelir kaynağı 3,5 tl ödenerek yapılan ürünü üste taşıma özelliği. bunun dışında tamamen ücretsiz.
ikinci el satım konusunda güzel bir site denildi . yükledim fakat çok kötü bir arayüzü var bana göre . ama ölücüler yüzünden kullanılması da neredeyse imkansızdır. yükledim ve 200 tl sıfır buzdolabı için 50 tl olur mu gibi pazarlıklar döndü. direk sildim.
ölücü ve takasçı tayfa yüzünden satış yapılamayan, hiç de memnun olmadığım sanal pazar yeri.

örnek vermek gerekirse eski pikabımı normal piyasa fiyatının %10 ucuzuna buraya koydum. bir eleman 150 lira gibi komik bir fiyat teklif etti diğer bir eleman elindeki sıfır levis 501 kotlarla takas etmek istedi. kabul etmediğimde de formula 1 takım kıyafetleri önerdi. attığı fotoğraflara bakıp kendisine, hocam ben oto sanayide çalışmıyorum, sanırım sizinle anlaşamayacağım dedim. özetle tecrübelerime dayanarak bence satış yapmanın zor hatta imkansız olduğu platform.
kadın olduğunuzu gördükleri zaman saçma bir şekilde taciz ettikleri platform lütfen fotoğraf ve nick yazarken dikkat edin.
ayrıca fiyat olarak ölücü dediğimiz kitle de bulunmaktadır. öte yandan fikir çok güzel tasarım güzel bir uygulamadır.
buradan tam 20 kitabı 50 tl ye sattım. hepsi bomboş kitaplardı 15 tanesini falan hiç açmamıştım. bu fiyata satmamım sebebi gerçekten bunları düzgün kullanabilecek ve ihtiyacı olan insana faydalı olmaktı. ben ders çalışmadan üniversiteyi kazandım istediğim üni olmasada istediğim bölüme geldim. belki hayallerini gerçekleştirebilen birisi olur. fakat uygulamada çok saçma şeyler var örneğin mesaj üzerinden fotoğraf gönderilmiyor. buluşmalar vs hiç güvenilir değil. dolandırılma ihtimali yada sakata gelme ihtimali yüksek. bildiğim kadarıyla türk girişimciler tarafından yapılmış bi uygulama. iyileştirmeler yapıldığı taktirde geleceği var gibi gözüküyor.
daha ilk çıktıkları zaman orjinalliğiyle uyguluamasının arayüzüyle falan hoşuma giden bir oluşumdur,bi kaç yerden para kazandırmışlığı da var fakat son zamanlarda reklamları illallah ettirdi
  • /
  • 6

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler