lenovo

zamanında ıbm ismini taşıyan, sonradan laptop sektörü için lenovo ismini alan bilgisayar markası. ıdeapad ve thinkpad serileri ile türkiye'de gönüllere taht kurmuştur. özellikle diğer laptoplarda olmayan ses sistemi ile daha iyi müzik ve film tecrübesi yaşayabilirsiniz.

teknik servis olarak da, diğer laptop markalarının kat kat ilerisinde olduğunu düşünüyorum. teknik servise kendiniz götürmeniz gerekmiyor. telefonla arıyorsunuz ve site kargo elemanı gönderip laptopunuzu aldırıyorlar. üstelik kargo için de ücret ödemiyorsunuz. bir kaç defa laptopum arıza yaptı ve hiçbir ücret ödemeden sıkıntımı çözdüler.
sirkette thinkpad serilerini kullandığımız laptop markası. bulabildiğimiz i5 işlemçi ve 8 gb ram e sahip thinkpadleri en uygun fiyattan alıp, içindeki 1tb hard diskleri, kendi aldığımız ssdlerle değiştiriyoruz. 1 tb likleri ise external olarak kullanıyoruz.sonuç: elimizde hem 1tb external hard disk oluyor, hemde excel dosyalarımız, erp sistemlerimiz ışık hızı ile çalışıyor. ssd ile satılan thinkpad modellerine göre 1500 tl ucuza geliyor.
3 yıl önce laptop almak isteyen ama bilgisayarlardan anlamayan bir arkadaşımın lenovo marka laptop almasına vesile olmuştum, yeni nesil (2015 yılına göre) celeron işlemcili, dahili ekran kartlı bir modeliydi, teoride rahatlıkla word excel ppt bs gom vs açması gerekiyordu ancak windows'u zor açıyordu. tavsiye ettiğim için ben, aldığı için arkadaşım çok pişman oldu, o günden sonra lenovo markasına pc konusunda uzağım.
pcde ibm, cep telefonunda motorolayı satın alarak ikisinin de tecrübelerinden yararlanan, bunu şirket stratejisi haline getiren, dayanıklılık konusunda oldukça başarılı olan ancak biraz kalas ürünler geliştiren marka.
laptop konusunda fikir sahibi değilim..telefon olarak bi ara fiyat bakınmıştım netten..2 3 hafta sonrası avm de bi bakayım neymiş ne değilmiş fiyatı uygunken neden olmasın öğreneyim diye girdim teknomarketlerden birine ( hangisi olduğunu net hatırlamıyorum ) yardımcı olmak isteyen arkadaşa nedir özellikleri bu fiyat eder mi vs diye sordum ancak verdiği cevap uzaklaşmama sebep oldu : şarj ömrü dışında herhangi bir ekstrası yok..

bunun ardından başka yerlerde de araştırdım akşam eve dönünce..ama aynı şeyleri okuyunca telefonundan da uzak durulmalıymış demek ki diyerek defteri o gün açmamak üzere kapattım..
nam-ı diğer yeni efsane lakaplı bilgisayar üreticisi firma.
her yazar birşeylerden bahsetmiş ama ismini nasıl aldığından kimse bahsetmemiş.
firma 1984 yılında 11 mühendis tarafından çin'de -legend- adıyla doğuyor, türkçe anlamıyla -efsane- demek.
2003 yılında isim değiştirmeye karar veriyorlar. çünkü legend çok kullanılan bir kelime ve isim hakkı sorunlarına yol açmaya müsait. zaten dünyada farklı sektörlerden birçok firmanın bu ismi kullandığı bir gerçek.
legend'ın le'sini alıyorlar, latincede yeni, çincede birlikte düşünmek anlamına gelen novo'nun başına koyuyorlar. oluyor size lenovo. nam-ı diğer yeni efsane.
spyware sorunu nedeniyle başı belada olan şirket. ağustos 2014 ile haziran 2015 arasında amerika'da satılan 750 bin laptopta ön yükleme yapılmış visual discovery adlı bir programın, man in the middle attack ile kullanıcı bilgilerine ulaştığı keşfedilmiş.
günümüzde eğer apple ürünü macos klasmana koymaz isek en başarılı notebook'ları üreten firmadır. pek çok modelini kullandım ve bugüne kadar pek az neredeyse hiç sorun çıkarmadı.
özellikle malzeme kalitesi, soğutma sistemi ve şarj süreleri adına rakiplerini açık ara sollayan, kasasında ağırlıklı metal metaryel kullanarak aynı zamanda hafif cihazlar üretmesiyle şaşırtan, back up ve fonksiyonel tuş kullanımlarıyla kullanıcılarına rahatlık yaşatan alınası bir marka.
şu an iş bilgisayarı olarak kullandığım hızlı şarjı ile beni etkileyen bir laptop markasıdır. oldukça hafif bir malzemeden yapılmıştır. sağlam ve klavyesinin ışıklı olması ile her ortama uyumludur. tek olumsuz yanı şarj kablosu daha uzun olabilirdi.
  • /
  • 2

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler