lenovo vibe p1 pro

telefonun ilk göze çarpan özelliği tabiki 5000 mah bataryası.
p1 in devamı niteliğindeki telefon fakat ram ve işletim sistemi dışında pek fark yok.
teknik özellikleri:
8 çekirdek
3 gb ram
32 gb dahili hafıza
5.5 inç ekran
5 mb ön/13 mb arka kemara
parmak izi sensörü
telefon seçiminde öncelikle geniş bataryaya bakanlara 1300 tl lik fiyatıyla tavsiye edilir.
yaklaşık bir buçuk senedir kullandığım 5000 mah'lik pili ve hızlı şarj olma özelliği sayesinde yeni nesil telefonlarda en uzun pil ömrüne sahip cep telefonu. ayrıca çift sim kart özelliği ile çift telefon taşıma durumunu ortadan kaldırmaktadır. ön kamerası 5 mega piksel arka kamerası ise 13 mega piksel çözünürlüğe sahip. telefonun bana göre tek dezavantajı 189 gramlık ağırlığı.
öncelikle belirtmek isterim ki telefonu kullanım süresi artınca her android makinede yaşandığın gibi performans olarak düşüş vibe'da da yaşanmakta. birde bu model telefonlarda herhangi bir oyun oynarken yaşanan ısınma sorunu ve bu soruna bağlı olarak sol üst köşede yer alan pixellerde renk solması sorunu ortaya çıktı son zamanlarda. bu telefonu kullanan 3 arkadaşım var ve hepimizde aynı sorun yaşanmakta.

gelelim bu modelin en büyük sorununa. genellikle 1.5 yıllık kullanım sonrasında çıkan bu durum kullanıcılarını oldukça üzmekte. ne mi yaşatıyor bu telefon, "duymuyorsunuz". telefon ile konuşurken karşı tarafın sesini size iletmiyor. ne yaparsanız yapın hatta konuşurken kulağınızın içine sokacak kadar da bastırsanız nafile. duymuyorsunuz. ya bluetooth kulaklık kullanacaksınız, ya normal kulaklık ya da hoparlörü açacaksınız. hoparlör açmak her zaman mümkün olmayacağından dolayı siz bu telefonu alırken yanında da mutlaka bir kulaklık almayı ihmal etmeyin.

bu arada aradan geçen 18 ay sonunda hala bataryası ilk günkü performansını koruyor. bu telefonu hala kullanıyor olmamında belkide başlıca sebebi bataryadan yana bir sıkıntı çıkarmamasıdır.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler