lenovo moto z

lenova'nın satın altığı motorola şemsiyesi altında çıkan telefon. modüler bir yapısı var. 5.5 inçlik bir ekranı var. snapdragon 820 işlemcisi, 4 gb rami var. arka kamerası 13 mp, f/1.8, laser autofocus ön kamerası ise oıs 5 mp, f/2.2 fena bir performans sergilemiyor.

parmak izi okuyucu ile tek dokunuşta açılıyor tek dokunuşta kapanıyor.

bataryası li-ıon 2600 mahlık ki telefonun en kötü yanı bu batarya çok çabuk bitiyor.
telefon hem 5.5" lik 1440p ekrana hem de snapdragon 820 işlemciye sahip olduğundan batarya konusunda oldukça sıkıntı çekiyor.bir de üstüne 2600 mah lik bir batarya eklenince batarya konusunda sınıfta kalıyor.(en fazla 1 günü görebilir. o da ancak normal kullanımda.)

kamera konusunda fena bir performans sergilemiyor ancak lenovo insanlara ucuz fiyatlara yüksek performanslı akıllı telefonlar sunayım derken başka bir yerden kısmış.(batarya) yani telefonu kullanırken aklınız hep bataryada kalacak.
çok çirkin ancak performans canavarı telefon. 820 saf android işbirliği harika bir akıcılık sunuyor. kamerası sınıfının çok üzerinde. batarya da yoğun 4-5 saat ekran süresi ile sabah 9 gece 12yi görüyor. (oyun çok farklı yerlere çekiyor tabi) water resistant olmasa da splash resistant

ancak: tekrar ediyorum çok çirkin:), 3.5mm kulaklık girişi yok, usb-c - 3.5 mm dönüştürücü kullanıyorsunuz. screen/body ratio oldukça kötü yani telefon aynı boy ekranlı telefonlara göre büyük kalıyor. led bildirim ışığı yok ki eksikliği gerçekten hissediliyor.
bu telefonun en önemli özelliği moto mods adı verilen aksesuarlarıdır.çeşitli firmalarla ortaklaşa yürülütülen modlar telefonu daha ayrıcalıklı bir sınıfa sokuyor.telefonun arkasındaki magnetli kısıma yaklaştırdığınızda kolayca oturacağını farkedeceksiniz.modlar:
hasselblad true zoom
10x optik zoom yapma ve fotoğrafları daha net çekmeyi sağlayan aparat.
mophie juice pack
batarya paketi daha fazla şarj süresi için
jbl soundboost ve jbl soundboost 2
daha berrak ve daha fazla ses çıkış gücü
moto 360 camera
360 derece kamera deneyimi
moto smart speaker with amazon alexa
amazon alexa entegreli hoparlör
moto gamepad
oyunlar için hazırlanmış gamepad.
son söz: çok özel dizayn edilmiş bir telefon olmasına rağmen modlardan birkaçının ücretsiz olmaması çok üzücü

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler