ledger nano s

satın alalı 1 ay oldu ethereum ve bitcoinleri içine attım çalışmasında bir sorun yok çok iyi çalışıyor tek sıkıntım cihazın private key i olan 24 tane kelime ya onları kaybedersem ne olacak.
eğer kripto paralarla haşır neşir olmaya başladıysanız tavsiye edebileceğim donanım cüzdan.

öncelikle hangi coin olursa olsun, paper wallet, online wallet, brain wallet vb. seçenekler güvenli değil. hele hele, işlem yaptığınız borsalarda kesinlikle en ufak coin kırıntısı dahi bırakmayın. maalesef, bitcoin'lerinin günden güne azaldığından şikayet edenden tutun da, coinlerinin aktarım olmamasına rağmen yerinde olmamasından şikayet eden kullanıcı hikayeleri internet aleminde dolanıyor.

güvenlik bu işin yapı taşı. zira bu iş yaygınlaştıkça hackerlar daha çok kullanıcıyı avlamak için keylogger vb. script yazılımları ile bilgilerinizi çalmaya çalışacaklar ve şimdiye kadar ki başarı hikayeleri bitcointalk.org ve reddit mecralarında mevcut.

şimdiye kadar araştırdığım en iyi yöntem hardware wallet; bu işe yeni girenlere tavsiye edebileceğim cihaz ise ledger nano s. trezor gibi muadillerine göre hem fiyatı uygun, hem de maksimum güvenlik sağlıyor.

wallet konusu çok çetrefilli bir konu, bu yüzden kripto paralarla işlem yaparken her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırmanız çok önemli.
çok yüklü bir yatırımınız varsa kripto paralarınızı saklamak için kullanabileceğiniz donanım cüzdan. bir usb büyüklüğündedir. yedekleme özelliğiyle, bozulma ya da kaybolma durumunda kurtarılabilir.
eektronik bir aletin bozulma durumunda nasıl kurtarabildiklerine beni ikna ederlerse söz satın alacağım donanımsal kripto para cüzdanı. içinde tuttuğu şey data'lardan ibaret ha her gece kendi kendine kalkıyor bu akşam beni bozar gibi diyerek başka bir donanıma verileri transfer ediyorsa ne ala ama burada yedekten kastı işte cüzdanım bu usb'nin içinde ama yedeği de bilgisayarımda ise ne anladım ben bu işten. bir de ucuz değil ki 60 euro gibi bir fiyattan bahsediyorlar. türkiye'de desteği var mı o bile belirsiz.

https://www.ledgerwallet.com/
türkiye'de herhangi bir teknik servisi yada olası bir sorun halinde muhattab olabileceğiniz birilerini bulamayacağınız cüzdan. diğer cüzdanlar içinde bu durum geçerli olmakla birlikte internet üzerinden satış yapan türkiye menşeili firmalar ile yabancı satış siteleri arasında ciddi fiyat farkı bulunmaktadır. ayrıca teknosa vs gibi kurumsal teknoloji marketlerinde bu cüzdanın satışı yok. şimdi sorun şu bu cüzdanı aldığınız insanlara bir sorun halinde ulaşamazsınız yada satıcılar sorumluluk almaz peki yüklü miktarda bitcoinizi bu cüzdanlara yüklemek ne kadar mantıklıdır. bence kurumsal sitedentutmak ve güvenliği maksimuma getirmek en mantıklısı gibi.
(bkz:ledger wallet) firmasının (bkz: cold wallet) olarak da bilinen, kripto paralarınızı güvenli saklamak için kullanılan (bkz:usb bellek) benzeri aletidir. hesaplarınızı, offline ürettiği bir adreste saklar, online bağlantısı olmadığı için güvenlidir. işlem yapmak için usb üzerinden bilgisayara bağlamanız ve internete çıkmanız gerekir. piyasada popüler olan bir çok alt coin için uyumluluk sağlar. türkiyede 1001 çeşit adlı bir web sitesinden satışı yapılmakta olup, sağdan soldan alacağınız cihazlara pek güvenmemekte fayda vardır. zira kutusu açılmışsa ne kadar güvenebilirsiniz?

desteklediği birimler: (bkz:bitcoin), (bkz:ethereum), (bkz:litecoin), (bkz:dogecoin), (bkz:zcash), (bkz:dash), (bkz:stratis), (bkz:ripple), (bkz:bitcoin cash), (bkz:komodo), (bkz:ethereum classic)
ülkemizde kriptotek firmasından güvenle alabilirsiniz firma sattığı ürünlerin arkasında duruyor. hem üründen hemde disbiritöründen memnunum.

donanım cüzdan usb boyutunda olduğu için kaba değil ve kullanımı çok kolay. üzerinde bulunan iki tuş sayesinde menülere geçiş yapabiliyorsunuz.

ürünü kullanmaya başlamadan önce size 24 adet kelime veriyor. bu kelimeleri kaybetmeyeceğiniz bir yerde saklamayı ihmal etmeyin. ürün bozulduğunda veya kaybolduğunda yedekleme işi bu kelimeler ile gerçekleşecek.

ledger nano s donanım cüzdanı bilgisayrınıza senkronize etmeniz için pc de chrome tarayıcı olması gerekiyor. btc cüzdanı chrome mağazasından kuruluyor ve donanım cüzdan pc ye takılmadan da açılmıyor. ripple cüzdan ise exe uzantılı olarak ledgerin sitesinden indirilebiliyor.

yüklü miktar kripto parası olanlara tavsiye ederim.

Üyelik Sözleşmesi | Genel Kurallar | Duyurular | İstatistikler